XRP Ticareti ile Milyonları Kaybeden Satir, Uzlaşma Görüşmelerine Başladı

  • Başarısız XRP ticareti nedeniyle GateHub ve Bitstamp’a dava açan Kanadalı vücut geliştirmeci, çözüm görüşmelerine başladı.

Hukuki haber servisi Law360’ın 29 Ekim tarihli raporuna göre, vücut geliştirmeci, ve bir kripto tüccarı olan Salim Satir – Nisan ayında Bitstamp ve GateHub’a başarısız ticaretler nedeniyle dava açtı – iki kripto para birimi borsası ile anlaşma görüşmelerine başladı.

Davacı, davasında, 2017’nin sonlarında Londra merkezli GateHub’da en büyük dördüncü kripto para birimi olan XRP‘yi Bitcoin ile değiştirmeye çalıştıktan sonra 2,4 milyon dolar kaybettiğini savundu.

Olayı detaylandırırken Satir, Lüksemburg merkezli Bitstamp tarafından verilen Bitcoin IOU’larını çekemediğini iddia etti. GateHub’ı, kullanıcıları ticaret işlevselliği konusunda yanıltmakla suçladı.

“IOU” kısaltması “Sana Borçluyum” anlamına gelir. Bunlar, XRP Ledger’da verilen paraya çevrilebilir tokenlerdir. Birisi Bitstamp ve Ripple arasında BTC gönderdiğinde, daha sonra temel varlık ile değiştirilebilecek Bitcoin IOU’ları alır.

Satir, volatilite nedeniyle milyonlar kaybederek GateHub’dan 872 BTC çekemedi.

Buna ek olarak, mağdur olan Kanada vatandaşı, GateHub’ı Ağustos 2017’deki “hard fork” sonrasında kendisinden aynı miktarda (872) Bitcoin Cash’i (BCH) alıkoymakla da suçladı.

Yüksek Mahkemenin yargıtay bölümünün yargıç yardımcısı Andrew Hochhauser, 27 Ekim tarihli kararıyla; ilgili tarafların uzlaşma görüşmelerine başlamasına karar verdi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın