Apple Bitcoin Alacak mı?

  • Bitcoin maksimalisti Max Keizer, Apple’ın Microstrategy’nin izinden gidip gitmeyeceği ve 191 milyar doların bir kısmını BTC’ye tahsis edip etmeyeceği konusunda tahminler yapıyor.

Önde gelen Bitcoin savunucusu Max Keizer, Apple teknoloji devinin şu anda 191 milyar dolardan fazla nakit yığınına sahip olduğunu tweetledi.

Şu anda USD’nin (ortalama) değeri düşerken, BlockStream CSO’su ve tüccar Scott Melter de dahil olmak üzere birkaç diğer Bitcoin maksimalisti, Apple’ın Bitcoin’e bahis yapıp yapmayacağı konusunda Twitter sayfalarında tartışmalar başlattı.

“Apple’ın Nakit Parasının Değeri Düşüyor.” Bir Kısmını Bitcoin’e Dönüştürecek mi?

Max Keiser, Samson Mow ve Scott Melker, Apple’ın 191,83 milyar dolarlık nakit parasını “eriyen buz küpü” olarak adlandırdı.

Melker ve Mow, küresel üst düzey teknoloji devinin nakit yığınlarının; Microstrategy ve Jack Dorsey’in Square şirketinin adımlarını izleyerek en azından bir kısmını Bitcoin’e tahsis edip etmeyeceğini merak ediyorlar – bu nakit yığınının “%1” kadar küçük bir kısmı bile mevcut ekonomik kriz yüzünden büyük ölçüde değer kaybetmiştir.

Samson Mow ayrıca, Bitcoin’i ilk benimseyen şirketlerin sonunda başarılı olacağını belirtti.

Keizer ve Melker’ın yorum başlıklarında, bazı okuyucular; bu “Bitcoin bahsini” Microsoft’un Apple’den önce yapabileceğini varsaydı.

Elon Musk Hala Resmi Olarak Sadece 0,25 BTC’ye Sahip

Daha önce Elon Musk, arkadaşları tarafından kendisine gönderilen 0.25 BTC‘ye sahip olduğunu tweetledi. Yanı sıra başka herhangi bir kripto varlığına sahip olmadığını belirtti. Bu arada, Tesla CEO’su, Dogecoin’e olan sevgisiyle tanınıyor.

“Birkaç yıl önce bir arkadaşımın gönderdiği 0.25 BTC’ye hâlâ sahibim. Başka herhangi bir kripto varlığım yok.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   +10 BTC Depolayan Bitcoin Cüzdan Sayısı Büyük Düşüş Yaşadı

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu