XRP Topluluğu Michael Saylor’ın Ripple Hakkındaki Yorumlarına Tepkili

CryptoLaw kurucusu John Deaton, MicroStrategy başkanı ve Bitcoin savunucusu Michael Saylor’ın XRP hakkındaki son yorumlarına tepki gösterdi. Bir Patrick Bet David (PBD) podcast’inde Saylor, XRP ve benzer şekilde ETH‘nin kayıtsız menkul kıymetler olduğunu iddia ederek SEC’in Ripple’ı kapatması gerektiğinden bahsetti.

Saylor’ı MIT’den parlak bir roket bilimcisi olduğu için öven Deaton, onu XRP hakkında böyle bir sonuca vardığı için eleştirdi. Deaton, bir varlığın bir yatırım sözleşmesi veya menkul kıymet olarak etiketlenmesinin özel olgusal ve yasal analiz gerektirdiğini söyledi. MicroStrategy CEO’sunun şovdaki Howey testini aşırı basitleştirerek harika bir iş çıkardığını, ancak gerçek şu ki yanıldığını ekledi.

XRP topluluğunun diğer üyeleri, CryptoLaw’ın kurucusuyla Michael Saylor’ın yanıldığı konusunda hemfikirdi.

Ripple Genel Danışmanı Stuart Alderoty, XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılmadığını, çünkü benzer hatalı fikirlere yanıt olarak yalnızca mahkemenin bunu yapma yetkisine sahip olduğunu belirtti.

Aralık 2020’de SEC, Ripple ve iki yöneticisine karşı, kayıt dışı bir menkul kıymet arzının satıldığı iddiasıyla dava açtı. Dava, yasal bir emsal oluşturacağı ve aynı zamanda SEC’in kapsamını aşacağı boyutu belirleyeceği için geniş kapsamlı bir etkiye sahip olacaktır.

Stuart Alderoty’ye göre, özet karar önergeleri artık tam olarak özetlendiği ve yargıcın kararı beklendiği için dava sonun başlangıcına geldi. James K. Filan, özet karar önergeleri de dahil olmak üzere bekleyen meselelerle ilgili nihai kararın Mart 2023’te veya öncesinde gelebileceğini tahmin ediyor. Dönüm noktası niteliğindeki davadaki büyük karar öncesinde, XRP topluluğu umutlu olmaya devam ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Kararı ABD Federal Yargıcı Tarafından Reddedildi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu