Yeni Blockchain Ortaklığı: Netpay International-BNC LedgerTech - BTC MAGAZİN

Yeni Blockchain Ortaklığı: Netpay International-BNC LedgerTech

Küresel çevrimiçi ödeme firması Netpay International, Blockchain’i hizmetlerine entegre etmek için İsrailli BNC LedgerTech firması ile ortaklık kurdu.

Netpay International, BNC LedgerTech’in blokaja dayalı dijital bankacılık çözümü “Ubanker” i kullanan dördüncü fintech firması olacak.

Blockchain tabanlı aracı kullanarak, Netpay International’ın işletme maliyetlerini düşüreceği bildirildi. Rapora göre, BNC LedgerTech sabit bir asgari ücret talep ederken, bankalar genellikle transfer edilen toplam miktarın bir kısmını talep ediyorlar.

Ubanker, Avrupa Birliği merkez bankası düzenlemelerine uyarken, BNC LedgerTech bölgede elektronik para kurumu lisansına sahip.

Netpay International, şirketin web sitesine göre şu ana kadar dünya genelinde 100’den fazla bankayla ortaklık yapıyor.

Kısa bir süre önce, AB parlamentosunun Yunan üyesi Eva Kaili, bankaların insanların blok zinciri teknolojisini kullanmalarını engelleyemediğini ve bunun da merkez bankalarının insanların mevduatları üzerinde çok fazla kontrol sahibi olduklarını ima ettiğini belirtti.

6 Şubat’ta, bir rapor hazine ve finans uzmanlarının yüzde 90’ının Blockchain’in ödemeler endüstrisi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacağına inandığını ortaya koydu. Anket, Kanadalı çok uluslu Toronto-Dominion Bank’ın bir alt kuruluşu olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli ilk banka TD tarafından gerçekleştirildi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu