Yetililer, Do Kwon’un İsviçre Bankasında Milyonlarca Dolarlık Bitcoin’i Olduğunu Tesip Ettiler

Güney Koreli yetkililer, şirketiyle ilgili soruşturma sürerken Terraform Labs (TFL) CEO’su Do Kwon’un Sygnum Bank hesabında yaklaşık 8,6 milyon dolarlık önemli bir meblağın kaldığını ortaya çıkardı. Öncü bir kripto bankası olan Sygnum, 2017 yılında İsviçre’nin Zürih şehrinde kuruldu.

Daha önce, Şubat ayının ortalarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kwon’un yaklaşık 258 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen çok sayıda Bitcoin’i daha sonra Sygnum olarak tanımlanan bir İsviçre bankasına aktardığını duyurmuştu. Güney Kore’deki ortak bir finansal menkul kıymetler suç soruşturma ekibinin başkanı geçtiğimiz günlerde Luna Foundation Guard’ın (LFG) Bitcoin varlıklarını yakından takip ettiklerini açıkladı.

Ayrıca, SEC şikayetinde bahsedildiği gibi önemli bir meblağın (yaklaşık 100 milyon $) paraya çevrilerek Sygnum hesabına aktarıldığı belirtildi. Bu güncelleme, çok sayıda kişinin tutuksuz yargılanmasının ardından gerçekleşen bir basın toplantısı sırasında sağlandı. Yetkililer, büyük miktarda paranın çeşitli amaçlar için tahsis edildiğini ve Sygnum hesabında tam olarak bulunmadığını açıkladı. Fonların bir kısmı, yasal hizmetler için ödeme olarak bir hukuk firmasının hesabına aktarıldı ve hesapta yaklaşık 8,6 milyon dolar kaldı. Hem Güney Kore’den hem de ABD’den soruşturma kurumları Sygnum hesabının dondurulmasını talep etti, ancak kimin itirazına öncelik verileceğini göreceğiz. İsviçre makamları ve bankaları, herhangi bir karara varılmadan önce kanıt sunmakla yükümlüdür.

Müfettişler, mağdurlara derhal yardım etme taahhütlerini yeniden teyit ettiler ve Kwon’un Güney Kore’ye iade edilmesi gerektiğini vurguladılar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Michael Saylor, Bitcoin'in Gerçek Değerini Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu