03 Aralık 2020 Chainlink Fiyat Tahmini

  • Chainlink, 14$ civarında dalgalanıyor. Mevcut piyasa değeri 5.5 milyar dolar olan beşinci en büyük dijital varlık, son 24 saatte %2.5 ve bir haftada %12’nin üzerinde değer kazandı.

LINK, 26 Kasım’da dibe vurdu ve o zamandan bu yana toparlanıyor. Dahası, hem teknik hem de on-chain metrikleri, coinin artan yükseliş momentumunun ortasında 15$’ı yeniden test etme potansiyeline sahip olduğu anlamına geliyor.

Coin’in kısa vadeli durumuna bakıldığında, LINK simetrik bir üçgenin içinde hareket ediyor. Bu model, genellikle piyasada bir belirsizlik durumunu gösterir ve ani kırılma yönündeki keskin fiyat dalgalanmalarının habercisi olarak kabul edilir.

03 Aralık 2020 Chainlink Fiyat Tahmini 2
LINK 1 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Üçgenin üst sınırını oluşturan aşağı yönlü trend çizgisi düşerse, LINK toparlanmasını 20$’a kadar uzatabilir. Bu hedef, üçgenin en geniş noktası ile potansiyel kırılma noktası arasındaki mesafenin ölçülmesiyle belirlenen %31’lik bir fiyat artışını temsil ediyor.

Bununla birlikte, IntoTheBlock’un In/Out of The Money Around Price modeline göre, daha önce 14.43 ile 14.85 dolar arasında bir fiyatla 3 milyondan fazla LINK’i 14.000’den fazla adres tarafından satın alınması, bu engelin yukarı yönlü momentumu yavaşlatma ve fiyatı bandın içine itme potansiyeline sahip olduğu anlamına gelir.

03 Aralık 2020 Chainlink Fiyat Tahmini 3
LINK In/Out of The Money Around Price

Öte yandan LINK, mevcut fiyatın altındaki güçlü desteğin üzerinde duruyor. 9.500’den fazla adres, fiyat 13.5$’a yaklaşırken yaklaşık 17 milyon LINK tokeni satın aldı. Bahsedilen engel aşılsa bile, ayılar fiyatı 11.28$’a kadar uzanan alış emirlerinin oluşturduğu kalın bariyerden geçirmekte zorlanacaklardır. Bu alan kırılırsa, satış 9.4$’a doğru devam edebilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   13 Ağustos 2020 Günlük Kripto Para Analizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu