07 Aralık 2020 Günlük XRP Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

07 Aralık 2020 Günlük XRP Fiyat Analizi

Piyasa değeri ile üçüncü en büyük kripto varlık olan Ripple’ın XRP‘si, 0.22$ seviyesinden %300’lük artışla Mayı 2018’den bu yanan en yüksek seviye olan 0.82$’ı test ederek en güzel aylarından birini yaşadı. Yazı kaleme alınırken XRP/USD 0.61$ civarında işlem görüyor.

Ripple’ın piyasa değeri 27.9 milyar dolarken, ortalama işlem hacmi 24 Kasım’daki 30 milyar dolarlık rekor seviyeden 10 milyar dolara düştü.

Bununla birlikte, XRP’nin on-chain metrikleri daha fazla büyüme vaat ediyor. Ripple’ın günlük aktif adresleri, Kasım ayının sonundaki rallisi sırasında 41.599 ile rekor seviyeye ulaştı. Yazı kaleme alınırken, piyasa volatilitesinin azalmasıyla birlikte bu sayı 20.000’in altına düştü. Ancak yine de yıl ortalamasından önemli ölçüde yüksektir.

Günlük aktif adresler, kullanıcıların ağ etkinliğini tahmin etmeye yarayan on-chain metriğidir. Bu, belirli bir günde bir işleme katılan adreslerin sayısını ifade eder. Günlük aktif adresler, bir blok zincirinin ne kadar aktif olduğunu gösterir. Adres sayısının artması, coinin aktif olarak kullanıldığını gösterdiği için bir yükseliş sinyali olarak kabul edilir.

Bununla birlikte XRP, bir dizi ardışık tepe ve dibi birbirine bağlayan simetrik üçgen formasyonunun içinde hareket ediyor. Bu model, piyasada bir belirsizlik hissini ifade eden keskin bir fiyat hareketinin ardından gelen konsolidasyon döneminden kaynaklanmaktadır. Kırılmanın yönü ise momentumu belirleyecektir.

XRP/USD 12 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Yükseliş gelişimi, düşen trend çizgisini direncinin üzerinde 0.62$’dan kapanan bir mum ile doğrulanacaktır. Bu durumda, yükseliş ivmesi, 0.89$’daki tahmini hedef ile birlikte artabilir. Bu hedef, %41’lik bir fiyat artışını temsil ediyor.

Diğer yandan, 0.58$’lık desteğin altında sürdürülebilir bir hareket, 0.336$’a doğru önemli bir düşüşle sonuçlanacaktır. Bu gelişme, yükseliş tahminini geçersiz kılarak ayıları devreye sokacaktır.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu