Bittrex Kullanıcıları Bitcoin ile Hisse Senedi Alabilecek - BTC MAGAZİN

Bittrex Kullanıcıları Bitcoin ile Hisse Senedi Alabilecek

Amerika’nın önde gelen kripto para borsası Bittrex Global, DigitalAassets.AG ile ortaklaşa kripto ticaret platformunda tokenleştirilmiş hisse senedi ticaretini başlattığını duyurdu. Böylece, Bittrex’teki tüm kripto traderları ve yatırımcılar, herhangi bir ek ücret ödemeksizin halka açık şirketlere doğrudan erişim sağlayabilecekler.

Bu, Bittrex kullanıcılarına iyi bir pazar fırsatı bulduklarında hisse senetleri ile kripto arasında geçiş yapma imkanı sağlıyor. Bununla birlikte, kullanıcıların haftanın yedi günün ABD doları, Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) ile hisse senedi satın alabilirler.

Bununla birlikte, Bittrex Global web sitesinde yer alan SSS bölümünde, Bittrex Global’de tokenleştirilmiş hisse senetlerinin 7 gün 24 saat boyunca işlem göreceği ve yasaklı bölgeler dışındaki Bittrex Global kullanıcılarının hisse senedi ticareti yapabileceği söylendi. SSS sayfasına buradan ulaşarak merak ettiğiniz sorulara yanıt alabilirsiniz.

Tokenleştirilmiş hisse senedi ticareti piyasada yeni bir şey değil. Bu, geleneksel borsalar ile gelişmekte olan kripto piyasaları arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı oluyor. Ayrıca, Bittrex Global kullanıcıları, tam hisse satın almaya gerek kalmadan hissenin bir kısmını satın alabilirler.

Bittrex Global CEO’su Tom Albright şunları söyledi:

“Dünyanın finans başkentlerinin geleneksel borsaları yüzyıllardır sözleşme ve ticaret şartlarını belirledi. Takas sistemleri verimsiz ve karmaşıktır ve küçük hacimli işlemler pahalı olabilir ve günler sürebilir, son on yılda katedilen teknolojik gelişmeler göz önüne alındığında bunların tümü tamamen gereksizdir.

Blockchain teknolojisi, finansal hizmetlere erişimi büyük ölçüde genişletme potansiyeline sahip ve Bittrex Global, insanlara sermayelerini ve servetlerini on yıl önce hayal bile edilemeyecek şekilde inşa etmeleri için bir portal sunmaktan gurur duyuyor.”

Bittrex, küresel olarak kullanılan kripto ticaret platformunun müşterilerinin ABD’de listelenen trilyon dolarlık şirketlerin hisse senetlerini satın almalarına olanak sağlayacağını söyledi. Bunlar arasında, Alphabet (GOOGLE), Tesla (TSLA), Alibaba (BABA), Pfizer (PFE), Facebook (FB), Netflix (NFLX) ve Amazon (AMZN) yer alıyor.

Tüm bu hisse senetleri, ABD hisse senetlerine geleneksel finansal araçlarla kolayca erişilebilen ülkelerde satın alınabilecek. Bu, geleneksel finansal hizmetlerde blockchain teknolojisinin kullanımı için büyük bir itici güçtür.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

2 Yorum

  1. I really desire to inform you you that I am new to writing a blog and pretty much cherished your website. Quite possibly I am inclined to store your blog post . You really have extraordinary article materials. Be Grateful For it for sharing with us your url post Dael Orland Hulbard

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu