07 Mart 2021 Ethereum, IOTA, Dogecoin Fiyat Analizi

Ethereum, satın almanın artmasıyla 1.600 dolar seviyesini yeniden kazandı, ancak boğalar 1.676 dolarlık direnç noktasında önemli bir testle karşı karşıya kaldı. IOTA, daha geniş piyasa trendlerine karşı hareket etti ve ayılar % 50 kritik Fibonacci geri çekilme seviyesini hedefledikçe kırmızı renkte işlem gördü. Son olarak, DOGE alçalan bir üçgen içinde hareket etti, ancak bir çökme olası görünmüyordu.

Ethereum [ETH]

07 Mart 2021 Ethereum, IOTA, Dogecoin Fiyat Analizi 2
Kaynak: TradingView
ETH / USD

Son 24 saatte % 7’nin üzerinde bir artış, Ethereum’un ayılardan 1.600 $ işaretini geri almasına yardımcı oldu. Denge İşlem Hacmi , satın alma aktivitesi dünyanın en büyük altcoininde toplanırken, son birkaç seansta daha yüksek zirveler oluşturdu. Boğalar için bir sonraki zorluk, 200-SMA ile aynı zamana denk gelen 1.676 dolarlık direnç işaretinde yatıyor.

Başarılı bir şekilde uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıkmak, ETH’ye psikolojik bir destek sağlayabilir ve boğalar 1.800 $ işaretini hedefleyebilir. Öte yandan, Stokastik RSI aşırı alım bölgesinde işlem gördü ve ETH’nin ileriye doğru bir geri çekilme yapması gerektiğini öne sürdü. Böyle bir durumda, 1.432 $ ‘lık destek büyük olasılıkla güneye taşınmanın fiyatını içerebilir.

IOTA

07 Mart 2021 Ethereum, IOTA, Dogecoin Fiyat Analizi 3
Kaynak: TradingView
IOTA / USD

Daha geniş piyasa trendini dengeleyen IOTA, satışlar 1,40 $ seviyesinden devam ederken, yazım sırasında kırmızı renkteydi. Satış tarafında ivme arttıkça boğalar % 61,8 Fibonacci düzelme seviyesini kabul etti. Aynı şey Awesome Osilatörünün yarı yol işaretine doğru hareket eden kırmızı çubukları tarafından da yakalandı . Bununla birlikte, bir sonraki Fibonacci seviyesi IOTA’nın kısa vadeli fiyatı için zararlı olabilir.

% 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altındaki bir hareket, IOTA için uzun bir düşüş durumuna neden olabilir. Boğalar yukarıda belirtilen işareti savunursa, kartlarda yükseliş eğilimi olabilir. Chaikin Para Akışı, IOTA’nın pazarından kaçan sermayenin bir kısmının, endeks kuzeye, yarım çizgiye doğru işaret ederken kripto para birimine geri döndüğünü gösterdi.

Dogecoin [DOGE]

07 Mart 2021 Ethereum, IOTA, Dogecoin Fiyat Analizi 4
Kaynak: TradingView
DOGE / USD

Dogecoin’in 4 saatlik grafiğinde, düşük tepeler ve sabit dipler ile kategorize edilen alçalan bir üçgen oluştu. Fiyat genellikle modelden bir kırılmayı takip etse de, DOGE’nin dağıtım aşaması, daha geniş pazarın net bir yönden yoksun olması nedeniyle uzun bir süre devam edebilir. ADX Göstergesi 13-işaretinde dinlenmiş ve pazarda güçlü bir eğilim olmadığını gösterdi. Bu aynı zamanda önümüzdeki seanslarda büyük fiyat dalgalanmalarının olası olmadığı anlamına geliyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NEO, HBAR Fiyat Analizi: NEO Yukarı Doğru Devam Ederken HBAR Düşüş Eğiliminde

Düşüş beklenenden daha erken meydana gelirse, 0.03 $ ‘lık destek ilgi odağı olabilir. Yatırımcılar ayrıca bu işaretten sonra uzağa gitme seçeneğine sahip olacaklar.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu