16 Ocak 2021 XRP Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

16 Ocak 2021 XRP Fiyat Analizi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple ve yöneticilerine karşı dava açmasının ardından XRP fiyatı Aralık 2020’de düşmeye başladı. Öte yandan ABD merkezli çok sayıda borsa XRP’yi delist etti veya işlemleri askıya aldı.

XRP’nin değeri 1.1686$’a düştü ve ardından 0.2$’ın üzerinde bir fiyat seviyesine yükseldi. Yazı kaleme alınırken XRP 0.2804$’dan işlem görüyor.

XRP/USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

XRP’nin günlük grafiği, XRP’nin delist edilmesini takip eden güçlü dalgalanmaya dikkat çekti. O zamandan bu yana varlığın fiyatı 0.2656$ fiyat seviyeside azalan bir üçgen içinde kaldı. Bununla birlikte, bu eğilimi genellikle düşüş eğilimi izledi.

XRP piyasasında oluşan düşüş formasyonu, XRP’nin fiyat grafiğindeki satış baskısının bir göstergesiydi. Aslında aralık ayında kaydedilen düşüşün ardından 50 hareketli ortalama fiyat çubuklarını geçti.

Öte yandan fiyat düştüğünde Göreceli Güç Endeksi aşırı satış bölgesine düştü ve daha sonra denge bölgesine geri döndü. Bununla birlikte, RSI’nin sadece kademeli bir düşüş kaydetmesine rağmen, satış baskısı arttığı için bu tartışmalı bir durumdur.

Piyasadaki düşüşe ek olarak, piyasa da ivme kaybediyor gibiydi. Satış baskısı, AO’nun negatiflerde düşüşüne katkıda bulundu ve histogramdaki kısa çubuklar piyasadaki düşük ivmeye dikkat çekti.

Dikkat edilmesi gereken seviyeler:

Giriş (entry): 0.2654$

Stop-loss (zarar durdur): 0.3095$

Take-profit (kar al): 0.1986$

Risk-to-reward (risk-getiri): 1.51

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu