XRP'ye Bir Darbe de Kraken'den - BTC MAGAZİN

XRP’ye Bir Darbe de Kraken’den

ABD vatandaşlarına yönelik hizmetlerinden XRP ticaretini durduran kripto para birimi borsalarının listesi, Kraken’in eklenmesiyle büyümeye devam ediyor.

San Francisco merkezli kıdemli kripto borsası Kraken, Ocak ayının sonundan itibaren Ripple (XRP) ticaretini durdurma planlarını açıklayan en son platform oldu. Karar yalnızca ABD vatandaşlarını etkileyecek, tüm hizmetler ise ülke dışında bulunan müşterilere yönelik devam edecek.

  • Kraken, 30 Ocak itibarıyla Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılar için XRP ticaretini askıya alacak. Yaklaşık 10 yaşındaki borsa, sakinlerin 28 Ocak’a kadar tüm pozisyonları kapatmaları gerektiğini veya “pozisyonlarının tasfiye edileceğini” söyledi.
  • Bununla birlikte Kraken, ABD kullanıcılarının, borsa ticaret faaliyetlerini durdurduktan sonra bile XRP’yi yatırabilecek, tutabilecek ve çekebileceklerini söyledi.
  • Ek olarak, diğer ülkelerdeki müşteriler hiçbir şekilde etkilenmeyecek – XRP piyasaları kesintisiz olarak çalışmaya devam edecek.

Ripple’a açılan SEC davasının ardından çok sayıda kripto borsası ve işletme XRP tokenini kaldırdı ve bu da fiyatına zarar verdi.

XRP / USD. 
Kaynak: TradingView

Kraken’in duyurusu, varlığın birkaç dakika içinde % 12 düşüşüne sebep oldu. XRP’nin bazı kısa vadeli kayıpları telafi etmesine ve 0,29 $ civarında işlem görmesine rağmen, SEC’in suçlamaları resmileştirmesinden bu yana yaklaşık XRP’nin değeri % 60 oranında düştü.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu