19 Ağustos 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, önceki analizde tahmin edildiği gibi, büyük satışların yükseliş trendini reddetmesinin ardından 21.000 dolara geri dönüyor. BTC fiyatı, son 24 saatte yaklaşık %9 düşüşle 22.000$’ın altına düştükten sonra 200 haftalık hareketli ortalamanın (WMA) altında işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) fiyat rallisi, fiyatın bu hafta kısa vadeli aşırı değerli bir bölgeye girmesinin ardından sona eriyor. Sonuç olarak, BTC fiyatı 25.135$’ı gördükten sonra kısa vadeli direnç seviyesinden geri çekildi. Balinalar ve uzun vadeli sahipleri, 23 bin – 24 bin dolar aralığına geri çekildikten sonra varlıklarını satmıştı.

Kripto Piyasası Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasa duyguları olumsuza döndükçe bir haftada 47’den 30’a düşüyor. Ayrıca, Federal Rezerv önümüzdeki aylarda agresif faiz artırımları, büyük satış baskısı ve döviz girişleri Bitcoin (BTC) fiyatının düşmesine neden oluyor.

Daha önce bildirildiği gibi, Bitcoin fiyat trendi, MVRV 7 günlük Detrend Osilatöründe düşüş eğilimi gösteren bir model oluşturdu. Ayı sapma paterni yaklaşan bir fiyat düşüşünü öngörüyor. Bitcoin (BTC) fiyat risklerinin 21.000-20.000 $ aralığına düştüğünü gösteriyor.

19 Ağustos 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi 2
Bitcoin (BTC) MVRV 7D Detrend Filtresi 
Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin (BTC) boğaları, son satışların Bitcoin fiyatını ayılar lehine çekmesiyle azaldı. Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 200 haftalık temel hareketli ortalama (WMA) olan 23.000 doların altında işlem görüyor. Bu nedenle, 21.000 doların altına bir düşüş yakın görünüyor.

19 Ağustos 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi 3
1D’de Bitcoin (BTC) 20-EMA ve 50-EMA
Kaynak: TradingView

Ayrıca, 20-EMA (kırmızı), genellikle bir yükseliş eğilimi olarak kabul edilen 50-EMA’nın (mavi) üzerine çıktı. Ancak boğalar ivme kazanamadı. 20-EMA tekrar 50-EMA’nın altına hareket ederek 21.000 doların altında bir düşüş hareketini onaylıyor.

Coinglass verilerine göre, Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde toplam 168 milyon doların üzerinde bir tasfiye kaydetti ve 150 milyon dolarlık tasfiye long pozisyonlardan geldi. Huobi, Binance ve Okex dahil olmak üzere büyük borsalar, son 24 saatte tasfiye edilen long pozisyonların %90’ından fazlasını oluşturdu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   25 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi

İşte Popüler Kripto Analistlerinin Bekledikleri

Michaël van de Poppe, Crypto Tony, Crypto Birb ve BigCheds dahil olmak üzere ünlü kripto analistleri daha önce 22.700 dolar seviyesinin altına düşüşü doğruladılar. Kripto analistleri, 200-WMA’nın burada önemli bir rol oynayacağına inanıyor.

Çoğu analist, daha düşük seviyelerden yukarı yönlü bir hareket konusunda olumlu. Bitcoin fiyatındaki düşüş, kısa vadeli direnç 25.000 $ seviyesinde olduğu için yatırımcılara bir “dipten al” fırsatı verdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu