5000 Bitcoin (BTC) Kraken Borsasına Taşındı

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir süredir 20.000 doların altında işlem görüyor. Yazım zamanı itibariyle BTC, 376 milyar dolarlık piyasa değeri ile 19.685 dolardan işlem görüyor. 

Son gelişmeye göre, bir Bitcoin balina adresi dokuz yıl içinde ilk kez aktif hale geldi ve 100 milyon dolar değerinde 5.000 Bitcoin’i Kraken kripto borsasına taşıdı. Popüler kripto muhabiri Colin Wu, OKLink’ten gelen verilere atıfta bulunarak şunları söyledi:

Bitcoin balina adresi (18xGHNrU26w6HSCEL8DD5o1whfiDaYgp6i ) 5 Eylül 04:50:38’de (UTC+8) 5000.01 BTC’yi Kraken’e aktardı ve bu şu anda yaklaşık 100 milyon dolar değerinde. 2013 yılında cüzdan oluşturuldu ve bitcoinler bu adrese aktarıldı.

Bitcoin, ABD’de geçen haftaki işsizlik raporunun ardından 20.000 doların altında işlem görmesiyle baskı altında kalmaya devam etti, ancak Aralık 2017’deki rekor zirvesi olan 19.511 doların üzerinde kalmaya devam ediyor. Aralık 2017’nin ATH’si Bitcoin için önemli bir destek görevi görebilir. 4 Eylül Pazar günü Gavekal Research, şunları belirten bir rapor gönderdi:

“Fed, ABD dolarının güvenilirliğini yeniden sağlamak için aynı zamanda (yani niceliksel sıkılaştırma) parayı ‘yakmakla’ meşgul. Bu, tüm kripto para birimleri için önemli bir rüzgar yaratıyor.”

Bitcoin Lightning Kapasitesi Yeni ATH’ye Ulaştı

Geçen hafta, Bitcoin Lightning Network kapasitesi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.000 Bitcoin’e ulaştı. Lightning Network, Bitcoin ağı için işlemleri daha hızlı ve daha ucuz hale getiren Katman-2 ölçeklenebilirlik çözümüdür.

İlginç bir şekilde, Michal Saylor’un MicroStrategy’si çok sayıda kullanıcıyı Lightning Network’e dahil etmek için çalışıyor. 3 Eylül Cumartesi günü Letonya’nın Riga kentinde düzenlenen Baltic Honeybadger konferansında konuşan Saylor, Lightning’i “dünyada teknolojide olan en önemli şey” olarak nitelendirdi. Devamında şunları ekledi:

“MicroStrategy, şu anda Lightning’in kurumsal uygulamaları üzerinde çalıştığımız bazı Ar-Ge projeleri yürütüyor: kurumsal Lightning cüzdanı, kurumsal Lightning sunucuları, kurumsal kimlik doğrulama”.

Bu adımın şirketlerin “Lightning’i her gün yüz bin çalışana dağıtmasına” izin vereceğini söyledi. Saylor, bir gecede 10 milyon Lightning cüzdanı açmanın da mümkün olacağını söyledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Michael Saylor, Spot Bitcoin ETF'lerinin Önemini Açıkladı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu