742 Milyon Dolarlık Çıkış: Kripto Varlık Fonları Neden Bitcoin’i Terk Ediyor?

CoinShares‘in 24 Temmuz tarihli raporu, kripto varlık yatırım ürünlerinde dört hafta süren ardışık girişlerin ardından ilk kez çıkışları gösteriyor. Toplamda $742 milyonluk bir girişi takiben, son hafta sadece $6.5 milyonluk bir çıkış yaşandı. Piyasa uzmanları, bu durumu kurumsal alımların durumu olarak değerlendiriyor.

Son Haftalardaki Hareketlilik

Son dört haftada gözlenen $742 milyonluk giriş, yıl genelinde pozitif bir seyir izlenmesine olanak tanıdı, ancak Bitcoin’de son haftada yaşanan $6.5 milyonluk çıkış, piyasada bir düzeltme olabileceği yorumlarına neden oldu. Özellikle Bitcoin‘den $13 milyonluk bir satışın gerçekleşip Ethereum‘a yönelimin artması, yatırımcıların stratejilerinde değişiklik yaptığına işaret ediyor.

Ripple’ın ABD SEC karşısında elde ettiği kısmi zafer, XRP‘ye olan ilgiyi artırdı ve $2.6 milyonluk bir giriş kaydetti. Solana, Uniswap ve Polygon gibi altcoinler de belirgin girişler yaşadı. Ancak genel ticaret hacminin azalması, piyasa katılımcılarını temkinli olmaya itiyor.

Kripto Piyasasının Gelecekteki Durumu Ne Olacak?

Piyasa genelinde yaşanan geniş çaplı satışlarla, $90 milyon değerinde kripto varlıkların likidasyonu yaşandı. Özellikle Bitcoin‘in $29,000 seviyesine gerilemesi, yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bunun yanı sıra, global hükümet tahvillerinin gerilemesi ve önemli ekonomik kararların beklentisi, kripto piyasasının geleceği hakkında soru işaretleri yaratıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin ve Tether, İsviçre'de Yasal Para Birimi Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu