Dogecoin (DOGE) Fiyatı, Elon Musk’un Twitter Desteğiyle Sıçradı!

Bilinen bir gerçek var: Elon Musk, kripto paraların, özellikle de Dogecoin (DOGE)’in önde gelen destekçilerinden biri. Musk’ın bir tweet’inin veya yorumunun DOGE fiyatını nasıl etkilediği sıkça gözlemlendi.

Bugün, Twitter logosunu “X” şeklinde değiştirdiğinde, aynı zamanda Twitter konum bilgisini “X Д olarak da güncelledi. “X”, Twitter’ın yeni logosunu temsil ederken, “Д ise Dogecoin’in karakteristik sembolü.

Twitter ve Dogecoin Arasında Yeni Bir Bağlantı mı?

Musk’ın konumunu bu şekilde güncellemesi, kripto paralara olan süregelen ilgisinin bir yansıması olabilir. Özellikle son zamanlarda, Twitter’ın ödeme seçenekleri arasına Dogecoin’i eklemeyi düşündüğüne dair dedikodular dolaşmaya başladı.

Bu hareketin etkisi kripto topluluğunda da hissedildi. Binance’in CEO’su Changpeng Zhao gibi isimler, Dogecoin’in piyasada kalmasındaki rolüne dikkat çekerek Musk’ın bu alandaki etkisini vurguladılar.

Musk’ın sosyal medya devi için belirttiği yeni finansal stratejiler ışığında, Dogecoin’in Twitter’la olan ilişkisinde yeni bir evreye girilebileceği konuşuluyor.

Dogecoin Fiyatında Gözle Görülür Artış

Musk’ın bu stratejik hareketlerinin ardından, Dogecoin fiyatında beklenen bir yükseliş yaşandı. DOGE fiyatı, %3,5 artışla $0,074 seviyesinde işlem görmeye başladı. Dogecoin, piyasa değeri bakımından lider meme kökenli coin olma özelliğini korurken, zaman zaman piyasada yankı uyandırmaya devam ediyor.

Wall Street Journal CEO Konseyi Zirvesi’nde yaptığı konuşmada Musk, Dogecoin’e olan sempatisinin, aslında coinin finansal potansiyelinden çok, onun komik ve eğlenceli yönüne dayalı olduğunu ifade etti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Yatırımcıları Bu Kripto Projelerine Karşı Uyardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu