9 Eylül 2022 Bitcoin (BTC) Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Kripto piyasası, esas olarak ABD dolarındaki düşüş nedeniyle piyasa genelinde bir toparlanma kaydetti. Bir ayı piyasası rallisi, en iyi kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatını 21.000 dolar ve 1700 doların üzerine çıkardı.

Bununla birlikte, Bitcoin rallisi hala zayıf ve 200-WMA’nın altında. Ayrıca, Ethereum’un yukarı yönlü hareketi, balinalar ve hedge fonlarının katılımı olmadan tamamlanmış sayılmaz.

Kripto Piyasası Zayıf Dolar Ortasında İyileşti

DXY endeksindeki iki gün üst üste düşüş, kripto pazarında toparlanmaya yol açtı. En iyi 20 kripto para biriminin tümü, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yaklaşık %10 ve %6 yükselişine eşlik etti. Kripto piyasası %6 yükseldi. ABD hisse senedi piyasaları da Dow Jones vadeli işlemleri ve Nasdaq-100 vadeli işlemleri neredeyse %1 oranında yükseldi. Bu arada, Avrupa piyasaları %2 artışla en fazla gücü gösteriyor.

Kripto Piyasası Korku ve Açgözlülük Endeksi, 20’den 22’ye küçük bir artışla olumlu duygularda bir artış gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı sırasıyla 19,145 dolar ve 21,181 dolar ile 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviyeyi gördü. Yazım sırasında, BTC fiyatı 21.000 $ seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Bitcoin rallisi, Bollinger bantlarının sıkışmasının ardından yukarı yönlü kırılma ile tetiklendi. Aşırı alım bölgesinde hareket ederken güç gösteren RSI ile birlikte.

Ayrıca, 20-EMA (kırmızı) günlük zaman diliminde 50-EMA’nın (mavi) üzerine çıkarak yükseliş hareketini işaret ediyor.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı hala 23.000 $ olan 200-WMA kilit seviyesinin yakınında. 200-WMA’ya müteakip bir ralli, yükseliş momentumunu ve dibe vuran senaryoyu teyit edecek.

Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatte %4.66 artışla 1722$’dan işlem görüyor. Merge’in 13-15 Eylül tarihleri ​​arasında tetikleneceği beklentisi yükselişin ana nedeni olarak tahmin ediliyor. Üstelik Merge’den hemen sonra ETH fiyatının deflasyonist olmayacağı açık.

İşte Diğer Verilerin Belirttiği

Stablecoin Supply Ratio’nun bir çeşidi olan SSR Shock Momentum, net bir satın alma sinyali gösteriyor. Stablecoin Supply Ratio, tüm stabilcoinlerin piyasa değerine göre Bitcoin‘in piyasa değeridir. Son iki yılda gösterge 11 alım sinyali verdi ve bunlardan 10’u büyük karlar elde etti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   16 Aralık 2022 Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) Fiyatı

13 Eylül Salı günü açıklanacak olan TÜFE verileri önümüzdeki aylarda piyasanın yönünü teyit edecek. Fed, 21 Eylül’de TÜFE ve istihdam verilerine göre 50 veya 75 baz puanlık faiz artırımına karar verecek. CME FedWatch Tool’a göre, 75 baz puanlık bir faiz artışı olasılığı %86’dır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu