Akropolis (AKRO) Nedir? Akropolis (AKRO) Geleceği ve Yorum 2022

Akropolis (AKRO) Nedir?

Akropolis başlangıçta merkezi olmayan ve dağıtılmış bir tasarruf ve emeklilik fonu oluşturmak için yaratıldı, ancak zamanla bundan çok daha fazlası oldu. Yaratıcılar, projeyi finansal protokoller, dApp’ler ve DAO’lar oluşturmak için AkropolisOS çerçevesiyle başlattı. Complete araç seti, akıllı sözleşmelere dayalı merkezi olmayan finansal ürünlerin oluşturulmasını sağladı.

Geliştiriciler, AkropolisOS kullanarak, kullanıcıların yatırım yapmasına, ödünç vermesine, biriktirmesine ve stake edilen kripto para birimi kazanmasına olanak tanıyan platformlar oluşturabilir. Hatta DeFi’nin benzersiz bir bükümü olan güvenli krediler oluşturmanın bir yolunu sunar.

Halen DAO’nun yönetiminde olan grupları oluşturup kontrol ederek çalışır. Fonlar, herhangi bir finansal sonucu sağlayacak şekilde yapılandırılabilir. Buna kredi havuzları, tasarruf grupları, sigorta grupları, emeklilik grupları, yatırım grupları ve hayal edebileceğiniz hemen hemen tüm diğer finansal gruplar dahildir.

Grupların DAO üyeleri, gruba likidite sağlamak için pay alır, kredi sağlamak için katılır ve oy kullanır. Projenin en önemli hedefi, çoğu geleneksel bankacılık ve sigorta ürününün “ortak veya işbirlikçi” bir model kullanılarak merkezi olmayan versiyonlarla değiştirilmesi olarak tanımlanabilir.

Kurucular, bunun daha adil bir bankacılık sistemi oluşturduğuna ve sistemde hiçbir amaca hizmet etmeyen yağmacı aracıları ortadan kaldırdığına inanıyor. Mainnet Acropolis, Haziran 2020’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri çok yol kat etti. Aslında, Şubat 2021’den bu yana proje, Yearn Finance ile “birleşme” sonrasında büyük bir değişiklik ve yeniden yapılanma geçirdi.

Birçok DeFi protokolü gibi, Acropolis de aslen Ethereum blok zinciri üzerine inşa edildi. AkropolisOS, OpenZepplin SDK kullanılarak modüler bir çerçeve olarak inşa edilen ve “Cephe” yazılım tasarımına dayanan projenin temelidir. AkropolisOS, geliştiricilerin birçok özelleştirilebilir özelliği etkinleştirirken bir DAO’yu hızlı bir şekilde yapılandırmasına ve yönetmesine izin vermek için oluşturuldu. Acropolis ayrıca Substrate üzerine inşa edilmiştir ve Akropolis’i Polkadot ekosistemine entegre eden Polkahub ve Polkahub Bridge çözümleriyle sonuçlanmıştır.

AkropolisOS ile üretilen ilk ürünler Sparta ve Delphi ürünleri olmuştur. Bunlar, kullanıcıların tarımsal DeFi token’ları çıkarmasına ve kredi ve tasarruf sürecine katılmasına olanak tanır. Bu ağlar, stake etme ve yönetim için AKRO token’ını kullanır ve Delphi ürünü de ABEL token’ını kullanır. AKRO token’ı esas olarak ağ güveni oluşturmak ve blok doğrulama, teminat kilitleme ve oylamaya katılım yoluyla ağ yönetişimi sağlamak için kullanılır.

Akropolis ekosistemine eklenen ilk iki ürün Sparta ve Delphi sermaye havuzlarıdır. Sparta, teminatsız kredilere de izin veren bir tasarruf fonudur. Üyeleri için yerel bir getiri oranı ve faiz geliri mekanizması sağlar. Herkes havuza sermaye ekleyebilir ve daha sonra tahvil eğrisinin büyümesine ve havuzun likiditesine göre para kazanabilir. Kullanıcılar ayrıca kredinin P-değerini sağlayarak teminatsız bir krediye erişebilirler.

Havuza para yatırarak borç para vermek mümkündür. Delphi, otomatik verim çiftçiliği ve pasif yatırım için tasarlanmıştır. Kullanıcıların çiftlik DeFi token’ları yayınlamasına veya Bitcoin ve Ethereum için dolar maliyeti sağlamasına olanak tanır. Delphi kullanıcıları ayrıca AKRO Governance Token bonusu ile tasarruf ve likiditeye dayalı ödüller kazanabilirler.

Merkezi olmayan finansta DAO yönetişimi, bugün hepimizin kullanması gereken merkez bankacılığı sisteminin doğasında bulunan birçok sorunu çözmek için mükemmel bir model gibi görünüyor. Akropolis tarafından oluşturulan DAO tarafından kontrol edilen sermaye grupları, açgözlü aracıları ortadan kaldırarak ve gücü halka geri vererek daha adil bir sistem yaratma yeteneğine sahip görünüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Ticaret Botu Nedir? En İyi 6 Crypto Trading Bot

AKRO’nun yEarn’in Finans ekibiyle ortak olmaktan en fazla nasıl yararlanacağı şu anda bilinmiyor. Görünüşe göre kasa geliştirme, yEarn ekibinin ana odak noktası olmaya devam edecek ve AKRO ekibi, kasaların oluşturduğu ücretlerden kazanç sağlarken pazarlama ve iş geliştirme desteği sağlayacak.

AKRO projelerinin çoğu açık kaynak kodlu ve tamamen topluluk odaklı hale geldiğinden, bunun nasıl sonuçlandığını görmek ilginç olacak. Mortgage kredilerine izin veren tek platform olan Sparta, hayatta kalmakta sorun yaşamamalı. Acropolis’te bulunan kolaylık, basit topluluk bankacılığı ve tasarrufların ötesine geçerek AcropolisOS’tan gelebilecek başka birçok kullanım örneği olabilme yolunda ilerliyor.

AKRO hala gelişiminin ilk aşamalarında ve 5, 10 veya 20 yıl sonra ne olacağını tahmin etmek imkansız. Büyüyen bir topluluk ve yeni dApp’lerin erken uygulanmasıyla, proje kendi başına geçimini sağlıyor gibi görünüyor ve bu elbette bir DAO projesinin gelişmesi için çok önemli. AkropolisOS’ta bulunan pek çok yetenekle, proje açık kaynak olduğunda topluluğun hangi ürünleri geliştirdiğini görmek ilginç olacak.

Akropolis (AKRO) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Anastasia Andrianova
  • Yayınlanma Yılı: 2020
  • Blok Zinciri:  Ethereum
  • Toplam Arzı: 5,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 5,000,000,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 343,894,604
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.05562
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0.8396
  • Proje Amacı: AKRO, kullanıcılarını yeni DeFi protokollerini başlatma ve yönetme ve kripto para birimlerini büyütme konusunda güçlendirmeyi amaçlıyor. AkropolisOS’ta oluşturulan her protokol veya dApp, üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan çalışmak üzere tasarlanmış özerk bir finans kurumu olarak hareket eder.

Akropolis (AKRO) Geleceği

AKRO Token hakkında yapılan yorumlarda olumlu yorumlar var. Yorumlarda Akropolis’in özellikle yatırım stratejisi yapmayı sevenler için farklı araçlar sunduğundan bahsediliyor. Yatırımcılar, USDT ve TUSD gibi stablecoin’lerden kar elde etmek için AKRO Token ile farklı enstrümanlar aracılığıyla ticaret yapabileceklerini açıkladı. Yearn ekosistemine ulaşmak ve kısa zamanda yeni stratejiler görmek için Akropolis ağına bağlandıklarını söylediler.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Akropolis (AKRO) Yorum

Analistlere göre AKRO Token’ın geleceğinde fiyat artışı mümkün. Analistler, Akropolis projesinin tercihi artırabilecek geniş bir ödül ağı dağıtımı sunduğunu söylüyor. AKRO Token, Akropolis ağının tüm özelliklerinden yararlanmak için kullanılan kripto para birimidir. Strateji belirlemek, pasif gelir elde etmek, ödül kazanmak, oy vermek, yatırım yapmaya başlamak için kullanılabilir. Analistlere göre esnek yapısıyla 2022 yılına kadar değeri artabilecek kripto paralardan biri olma potansiyeline sahip.

Akropolis (AKRO) Nereden ve Nasıl Alınır?

Akropolis (AKRO)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu