Mirror Protocol (MIR) Nedir? Mirror Protocol (MIR) Geleceği ve Yorum 2022

Mirror Protocol (MIR) Nedir?

MIR, Terra blok zincirinde Terraform Labs (TFL) tarafından kurulan sentetik bir varlık protokolü olan Mirror Protocol’ün yönetişim token’ıdır.

Mirror protokolü, MIR token sahipleri tarafından işlenen bir sürü zincir üstü bilgi ve kod değişikliği ile ilk günden itibaren merkezi değildir. TFL’nin MIR token’larını tutması veya satması amaçlanmamıştır ve hiçbir yönetici anahtarı veya özel erişim ayrıcalığı verilmez. Amaç, tamamen merkezi olmayan ve topluluk odaklı bir proje olmaktır.

Ayna varlıkları, zincir para birimi fiyatlarını yansıtarak gerçek dünya varlıklarının “ayna” versiyonları olarak hareket eden blok zinciri token’larıdır. Yatırımcılara diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi kısmi mülkiyet, açık erişim ve sansür direnci sağlarken gerçek varlıklara fiyat yatırımı sunar. Gerçek bir dayanak varlığı temsil eden geleneksel token’ların aksine, mVarlıklar tamamen toplanır ve yalnızca ilgili varlığın fiyat hareketini yakalar.

Merkezi olmayan finans topluluğunun duygularından biri, geleneksel bankaların ve finansal kurumların sunduğu şekilde hizmet edilmeyen finansal araçları ve kaynakları sağlama arzusudur.

Bu ihtiyaç, dünya servetinin büyük bir bölümünün nispeten az sayıda kişi ve şirket tarafından tutulduğu küresel finans piyasalarının doğası gereği ortaya çıktı.

Ayrıca, dünya zenginliğinin çoğunun belirli coğrafi alanlarla sınırlı olduğunu da belirtmek önemlidir. Zenginliğin bu bölgesel yoğunlaşması nedeniyle, dünya vatandaşlarının çoğu, birçoğunun doğal olarak kabul ettiği temel finansal araçlara ve hizmetlere erişemez.

Son yıllarda tüm dünya vatandaşlarına finansal hizmetlere ve piyasalara erişim sağlamak istiyorsak, Blockchain ağı üzerinde dijital varlıkların oluşturulması düşünülmüştür. Ayrıca, bu merkezi olmayan finansal sistemlerin bir dizi başka fayda sağlarken mevcut finansal piyasaların verimliliğini artırması bekleniyor.

Ne yazık ki, varlıkların tokenleştirilmesi, düzgün çalışması için gereken yasal ve teknolojik baskılarla ilgili bazı sorunlar doğuruyor. Bu nedenle erken projeler düzenleyici sorunlar ve teknoloji uyumsuzluğu sorunları ile karşı karşıya kaldı. İlk projelerden bazıları, temel olarak gayrimenkul ve altın gibi fiziksel varlıkların dijitalleştirilmesine odaklandı ve bir miktar başarılı oldu.

Mevcut blok zinciri alanına adım attığımızda, hisse senetleri ve tahviller gibi daha fazla maddi olmayan varlıkları tokenleştirme eğilimini görebiliriz. Devam eden DeFi devrimi, esas olarak iki kategoride yeni ürünlerle bir tsunami yarattı: varlık destekli tokenler ve sentetik varlıklar.

DeFi’ye aşina olan herkes, temsil ettikleri fiziksel veya diğer varlıklar tarafından desteklenen en popüler varlığa dayalı token’ları olarak da bilinir. Örneğin, birçok DeFi protokolü artık Wrapped Bitcoin (WBTC) olarak bilinen bir Bitcoin soyutlama biçimi kullanıyor. Bu gerçek bir Bitcoin değil, BitGo tarafından tutulan Bitcoin’in doğru bir temsilidir.

Blok zincirinde oluşturulan sentetik varlık, Mirror.finance aracılığıyla dünyanın her yerindeki herkes tarafından 7/24 hisse senedi (şu anda yalnızca ABD hisse senetleri) ticareti yapma olanağı vaat ediyor. Proje bunu, bileşik varlıkları veya ayna varlıkları (mAssets) olarak adlandırdıkları şeyleri yazdırarak yapar.

Bu teknoloji Terra Network tarafından oluşturuldu ve halen orada çalışıyor ve yine akıllı sözleşmelerle destekleniyor. Oluşturulan herhangi bir mAssets için gerçek dayanak temsil edilen varlığın fiyat davranışını yansıtacak şekilde tasarlanma biçimleri.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   The Sandbox (SAND) Nedir? SAND Coin Geleceği 2022

Mirror Protocol (MIR) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Terra blok zincirinin arkasındaki ekip olan Terraform Labs (TFL) tarafından geliştirilmiştir.
  • Yayınlanma Yılı: 04.12.2020
  • Blok ZinciriTerra
  • Toplam Arzı: 370,575,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 77,742,679
  • Piyasa Değeri: ₺ 580.753.002,09
  • En Düşük Fiyat: ₺ 3,23
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 116,30
  • Proje Amacı: Proje, gerçek varlıkların “sentetik” versiyonlarını ihraç ederek 7/24 hisse senedi alım satımını mümkün kılmayı amaçlıyor.

Mirror Protocol (MIR) Geleceği

Protokol geliştiricileri tarafından sunulan Mirror v2, mevcut idari stake etme avantajlarına ek olarak aktif seçmenler, stake etme faaliyetleri için motivasyonu artırmak için ek oylama ödülleri içerir. Bu nedenle Mirror Protocol daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşma yeteneğine sahiptir. Bu nedenle, yakın gelecekte yerel kripto para birimi MIR’nin fiyatında yüksek bir artış gözlemlenebilir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Mirror Protocol (MIR) Yorum

Mirror Protocol projesi, kod değişiklikleri ve MIR token sahipleri tarafından yönetilen zincir içi nakit ile ilk günden itibaren merkezi değildir. Protokol yöneticilerinin MIR token’larını tutma veya satma niyeti yoktur ve hiçbir yönetici anahtarı veya özel erişim ayrıcalığı verilmez. Bu sayede tamamen merkezi olmayan ve topluluk odaklı bir proje haline gelen Mirror Protocol (MIR), kripto uzmanları tarafından da güveniliyor.

Merkezi olmayan finans topluluğunda bulunan ana temalardan biri, finansal kurumlar ve bankalar tarafından yetersiz hizmet verilen kişilere finansal araçlara ve kaynaklara erişim sağlama arzusudur.

Birçok geliştiricinin arzusu, çok işlevli olmanın yanı sıra dijital para birimlerinin sınırlar veya sınırlamalar olmaksızın küresel kullanımına izin veren bir dijital platform oluşturmaktır. MIR Coin, bu amaca yönelik bir kripto projesidir. MIR Coin, blok zinciri teknolojisiyle desteklenen güvenli bir altyapı altında, aynı platform altında çeşitli türlerde dijital para kullanımı sağlayan eksiksiz bir ekosistemdir.

Çok taraflılık açısından, farklı mühendislerin seçimi, sanal para biriminin geniş ve sınırsız kullanımına izin veren sanal bir sahne oluşturmaktır. Bu nedenle, MIR Coin bir kripto para projesidir. Doğal şeyleri kullanmak için özel bir finansal yaklaşımla nakit havuzunu kullanmanıza izin verirken, şaşırtıcı derecede erişilebilir bir bakış açısı sağlar.

Mirror Protocol (MIR) Nereden ve Nasıl Alınır?

Mirror Protocol (MIR)’ü güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu