Haftanın Trend IoT Coinleri (23 – 29 Mayıs)

IoT, yani nesnelerin interneti, cihazların internet aracılığıyla birbirleriyle ve diğer cihazlarla veri alışverişinde bulunmak için yazılımlar, sensörler ve diğer teknolojilerle oluşturulmuş nesneler ağıdır. Günlük ev eşyalarından sofistike endüstriyel araçlara kadar 22 milyar taneye yakın IoT cihazı şu anda ortak ağda çalışmaktadır. 21. yüzyılın en önemli teknolojilerinden biri olan IoT, insanlar, süreçler ve elektronik cihazlar arasında sorunsuz iletişim kurmayı sağlar. Analitik teknolojiler, bulut teknolojileri, düşük maliyetli işlemler, büyük veri ve mobil teknolojiler sayesinde fiziksel nesneler insan müdahalesine gerek kalmadan bilgi toplayarak birbiriyle paylaşabiliyor. Bu içerikte haftanın trend IoT coinleri listesine bakacağız.

Robonomics Network (XRT)

Haftanın Trend IoT Coinleri (23 - 29 Mayıs) 2
Robonomics Network (XRT)

Robonomics, IoT pazarı için herkesin kullanabileceği açık kaynaklı bir teknolojidir. XRT, Robonomics Parachain ve Ethereum blok zinciri üzerindeki IoT cihazlarını kontrol etmeyi mümkün kılan yerel tokendır. Beta sürümündeki Robonomics Network, IoT cihazlarını yönetmek için merkeziyetsiz bir uygulama piyasaya sürmüştür. IoT dApp inşa etmek için Robonomics Wiki‘de öğreticiler ve faydalı deneyler vardır. Robonomics, bulut platformlarının başarılarını temel almıştır ve insan – makine iletişiminin her aşamasında IoT pazarına daha güvenli ve daha gelişmiş internet çözümleri sunmayı hedefliyor. $4,37 fiyatındaki XRT token, son 7 günde %6,6 yükseliş yaşamıştır.

Internxt (INXT)

Haftanın Trend IoT Coinleri (23 - 29 Mayıs) 3
Internxt (INXT)

Internxt X Cloud, merkeziyetsiz bir bulut depolama platformu oluşturmak için eşler arası dosya paylaşımını, uçtan uca şifrelemeyi ve blok zinciri teknolojisini tek çatı altında birleştirmiştir. Projenin arayüzü Dropbox’a benzer, bu yüzden kullanmayı öğrenmesi gayet kolaydır. P2P ağlar gelişmiş erişim hızı için ağ genelinde küçük dosya segmentlerini depolar. Bir kullanıcının belirli bir dosyayı paylaşmasını beklemek yerine bütünü oluşturmak için bir dosyanın küçük parçalarını paylaşan birden çok kullanıcı vardır. INXT token son haftada %9,9 yükselerek $4,04 fiyatına ulaşmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Trend Play to Earn Tokenları (27 Haziran - 3 Temmuz)

GEEQ (GEEQ)

Haftanın Trend IoT Coinleri (23 - 29 Mayıs) 4
GEEQ (GEEQ)

Geeq, ne amaçla olursa olsun herhangi bir kullanım için ucuz, güvenli ve yeterince esnek olan bir çoklu blok zinciri platformudur. Kendisini kullanımı kolay, benzersiz, güvenli ve geleceğe hazır bir blok zinciri altyapısı olarak tanıtan Geeqchain, küçük ve büyük dijital ödemeler olarak düşük maliyetli blok zinciri tabanlı ödeme teknolojisi olarak kullanılabilir. Geeq Data, sonsuz ölçeklenebilir ve çok zincirli bir mimariye sahip olduğundan işletmelerin belirli ihtiyaçlara göre uyarlanmış merkeziyetsiz ağlar başlatabilmesini sağlar. Geçtiğimiz hafta %8,6 yükseliş yaşayan GEEQ coin, şu anda $0,29’dan işlem görmektedir.

Ambrosus (AMB)

Haftanın Trend IoT Coinleri (23 - 29 Mayıs) 5
Ambrosus (AMB)

Ambrosus, merkeziyetsiz depolama için yüksek verimli, düşük maliyetli ve ultra güvenli bir L1 blok zinciri ölçeklendirme çözümüdür. İşletmeler için tasarlanan Ambrosus, NFT’ler, DeFi ve IoT’un geleceği için optimize ediliyor. Ambrosus ekosistemi 700’den fazla node tarafından yönetilmektedir. Diğer Layer-1 blok zincirlerinin aksine yüksek merkeziyetsizlik ve ölçeklendirilebilirlik sunan Ambrosus, PoA, yani yetki kanıtı blok doğrulamasını kullanır. Verilerini blok zincirine kaydetmek ve bunlara her zaman şeffaf bir şekilde erişmek isteyen DeFi geliştiricileri ve işletmeler, ihtiyaçlarını bu proje ile karşılayabilir. $0,00792 fiyatındaki AMB token, son haftada %26,2 yükseliş yaşamıştır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu