İşte Uzmanlara Göre Ethereum Merge Yükseltmesinin Başarısızlık Olasılığı!

Yaklaşan Ethereum ağ yükseltmesi için yüksek beklentinin ortasında, Merge önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşecek. Ethereum Vakfı, önümüzdeki hafta Ethereum Merge testneti Kiln’in kapatılacağını duyurmuştu. Geliştiriciler, potansiyel zaman çizelgesinin 13-15 Eylül arasında herhangi bir yerde olabileceğini belirtti. Bu bağlamda, kripto topluluğunun bir bölümü Merge sonrası varlıklarda fiyat artışı bekliyor.

Ethereum Merge, ağın bir Proof of Work konsensüsünden Proof of Stake mekanizmasına geçişini sağlayacak. Yükseltmenin operasyonel enerji maliyetlerini büyük ölçüde düşürmesi bekleniyor.

Ethereum Merge Başarısız Olacak mı?

Uzmanlar, Ethereum Merge başarısızlığının ihtimalinin az olduğunu tahmin ediyor. Bellatrix yükseltmesi, Merge’den önceki son yükseltme olan Beacon zincirinde yakın zamanda gerçekleştirildi. Aslında, kripto fenomeni Ran Neuner, Merge’in tamamen başarısız olma ihtimalinin ihmal edilebilir olduğunu söyledi. Ancak, geçişin engellerle karşılaşma olasılığının %10 olduğunu söyledi:

“Merge’in herhangi bir aksama olmadan başlama olasılığı %90, olası aksaklık olasılığı %10. Ethereum Merge’in başarısız olma ihtimali yok denecek kadar az.”

Fiyatlar Üzerindeki Merge Etkisi

Merge’in başarısızlığı veya başarısından bağımsız olarak, Ethereum fiyatının hala fiyatta bir düşüş görmesi muhtemel. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Merge’in fiyat üzerinde bir etkisi olmasının uzun zaman alabileceği konusunda uyarıda bulunmuştu. Buterin, Ethereum Merge’in fiyatlandırılmasının altı ila sekiz ay kadar sürebileceğini söyledi. Doğru koşullar altında gerçek fiyat hareketinden önce bir bekleme süresi olabileceğini açıkladı.

Bellatrix yükseltmesinin başarılı bir şekilde yürütülmesinden sonra, Ethereum (ETH) fiyatı olumlu yanıt verdi. Son bir haftada, kripto para birimi %10’un üzerinde arttı. 

Btcmagazin’in marketcap verilerine göre, yazım anında Ethereum (ETH) fiyatı 1.723 $ seviyesinde bulunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Yeni Token Standardı ERC-223, Ethereum'un Arzını Azaltacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu