MicroStrategy Daha Fazla Bitcoin (BTC) Satın Alacak

Bitcoin’in en büyük kurumsal alıcısı MicroStrategy, 500 milyon dolara kadar hisse senedi satmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurdu. Kazanılan fonlar daha fazla Bitcoin satın almak için kullanılabilir.

Kurumsal yazılım devi tarafından Cuma günü sunulan bir dosyaya göre şirket, daha fazla Bitcoin satın almak ve yazılım işini genişletmek için gelecekteki tüm potansiyel kazançlardan tasarruf edeceğini belirtti. Ancak, olası hisse satışları için kesin bir tarih verilmedi. Hisse senedi ve tahvil teklifleri yoluyla toplanan fonlarla MicroStrategy, 2020’den bu yana 2 milyar dolardan fazla değerde 130.000’den fazla Bitcoin satın aldı.

MicroStrategy, Haziran ayında yaklaşık 10.000.000 $ karşılığında 480 Bitcoin satın aldı. Daha fazla Bitcoin satın almak için MicroStrategy, Bitcoin varlıklarını teminat olarak kullanarak üç yıl boyunca kripto para odaklı banka Silvergate’den Mart ayında 205 milyon dolar borç aldı. Birkaç ay önce, agresif Bitcoin yatırımcısı, 205 milyon dolarlık Bitcoin destekli krediye karşı herhangi bir marj çağrısı almadığını belirterek potansiyel tasfiyeyle ilgili endişelere yanıt verdi.

Bitcoin Fiyatı Etkilenir mi?

Her piyasa döngüsünün, fiyatların düzeltmeye girdiği ve karşıt yatırımcıların indirimli satın alma şansını yakaladığı bir birikim aşaması vardır. MicroStrategy’nin Haziran ayındaki BTC alımının, Bitcoin’in 17.566 $’a düşmesini takip ettiğini belirtmek gerekir. Alıcı ve satıcıların hacminin talep arzı geçene kadar dengeye ulaşması gerektiğinden, Bitcoin diplerinin oluşması genellikle zaman alır ve bu uzun dönemlere “birikim” denir. Bitcoin fiyat hareketi, bir dip tahmin etmeyi zorlaştıran mevcut makroekonomik faktörler tarafından tartılmaya devam ediyor.

Btcmagazin’in market verilerine göre Bitcoin (BTC) yazım anında 21.237 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Arthur Hayes, Ethereum ve Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Paylaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu