Analiste Göre Bitcoin (BTC) 19.000 Dolara Düşebilir

Bir Blockware analisti Will Clemente’e göre, ilk kripto para birimi son 5 gündür konsolide olduğu aralıktan düşerse 20.000 doların altına gerileyebileceğinden, Bitcoin için çok önemli bir an geldi.

Clemente tarafından paylaşılan grafiğin önerdiği gibi, Bitcoin şu anda 200 WMA destek hattında ve vurgulanan fiyat aralığında bulunuyor; bunlar, 19.000 $ seviyesine düşmesini engelleyen iki şey. 

22.000 doların altına bir düşüş, dijital altını piyasanın son iki haftadır görmediği fiyat seviyesine geri getirebilir. BTC‘nin mevcut durumuyla ilgili ana sorun, kripto para birimini bir kez daha uçuruma düşmekten koruyacak kısa vadeli destek bölgelerinin olmamasıdır. Neyse ki, teknik analiz, Bitcoin’in 22.000$ üzerindeki kontrolünü kaybettiğini gösteren tek şey. Boğalar tarafından kripto paraya sağlanan sürekli desteğin doğrudan sinyalleri olan giriş verileri ve ticaret hacmi hala artıyor. 

Neyse ki, Tesla’nın Bitcoin varlıklarının %75’ini sattığı ve Avrupa Merkez Bankası’nın sert faiz artırımına ilişkin yakın zamanda keşfedilen gerçekler, piyasada şu anda Bitcoin için uygun olan anormal bir oynaklığa neden olmadı. 

Analizin önerdiği gibi, daha büyük perakende ve kurumsal yatırımcılar kripto para piyasasına önemli bir giriş yapmaya henüz hazır olmadığından, Bitcoin’in gelecekte piyasaya daha istikrarlı bir ralli göstermesi için yerel destek seviyelerinde konsolide etmek için biraz daha zamana ihtiyacı var. Yazım zamanında, BTC 22.708 dolardan el değiştiriyor ve son 24 saatte %2.07 kazanç gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kanada'nın Büyük Otomobil Satıcısı Bitcoin'i Kabul Edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu