Apple RMI Oluşturma Çalışmaları Hakkında Belge Yayınladı - BTC MAGAZİN

Apple RMI Oluşturma Çalışmaları Hakkında Belge Yayınladı

Teknoloji devi Apple, Amerika Birleşik Devletleri Güvenlik Değişim Komisyonu (SEC) ile, Blok Zinciri Kılavuzlarını (RMI) oluşturma konusundaki çalışmalarından bahsetti. “Uyuşmazlık Mineralleri Raporu” başlıklı belge 15 Şubat’ta yayınlandı.

Bu belge, Apple’ın çeşitli tüketici elektroniği cihazları için maden tedarik etmedeki ticari uygulamaları ve etiği ile ilgili. Apple, “uluslararası kabul görmüş titizlik standartlarını karşılamak, aşmak ve tedarik zincirindeki insanları korumak için asgari şartların ötesine geçmeyi taahhüt ettiğini” belirtti.

Geçtiğimiz yıl, Apple, doğrudan Kongo’daki madenlerden gelen, akıllı telefonlar için gerekli bir mineral olan kobalt kaynağı için yaptığı planlarla ilgili incelemelere başladı. Apple, tedarik zincirlerinde insan hakları ihlalleri bakımından teknoloji şirketleri arasında yüksek sırada yer alırken, Uluslararası Af Örgütü’ne göre daha düşük seviyede.

Apple, mineral tedarik zincirinin durum tespitinde Blockchain dağıtımı için bir dizi ilke, kavram ve terimin belirlenmesi üzere tasarlanan RMI için Blockchain kılavuzlarının geliştirilmesine katılmaktadır. Kılavuzlara taslak hazırlama süreci ilk olarak Mart 2018’de başlatılmıştı.

Buna ek olarak, RMI işletmelerin Blockchain teknolojisinin doğasını, sektördeki uygulamasını ve tedarik zinciri oyuncuları ve yerel topluluklar üzerindeki potansiyel etkisini anlamalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

2008 yılında kurulan Responsible Minerals Initiative, Apple, Acer ve Best Buy da dahil olmak üzere 360’ın üzerinde şirketi içeren çok sektörlü bir girişimdir. Üyeler, maden tedarik zincirlerindeki durum tespiti mekanizmalarının ve kaynaklarının geliştirilmesine katkıda bulunurlar.

Dünyanın dört bir yanındaki şirketler ve kamu kuruluşları, tedarik zincirlerinde Blockchain teknolojisinin kullanımını araştırıyor. Bu ayın başlarında, Çin Chongqing Gıda ve İlaç İdaresi Yuzhong Bölgesi gıda ve ilaç kalite güvencesinin denetimini güçlendirmek için blok zinciri kurmayı planladığını duyurdu.

Geçtiğimiz ay IBM, madencilik ve metal endüstrisinde tedarik zinciri yönetimini iyileştirmede blok zincir çözümü geliştirmek için MineHub Technologies ile ortaklık kurdu. Çözüm, aşırı evrak işleri, manuel veri işleme ve tedarik zinciri tarafları arasında şeffaflığın olmayışı dahil olmak üzere, küresel pazarın verimsizliğini hedefliyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu