Ark Invest Analistine Göre Bitcoin Fiyatı Buradan %240 Artabilir

Yakın tarihli bir Twitter dizisinde, Cathie Wood’un Ark Invest Management analisti Yassine Elmandjra, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin‘in 200 haftalık hareketli ortalamayı geri kazanmayı başardığını belirtti.

Ark Invest Analistine Göre Bitcoin Fiyatı Buradan %240 Artabilir 2

Bu, tarihte sadece yedi kez gerçekleşti. Ark Invest’in hesaplamalarına göre, Bitcoin bu tür her olaydan sonra ortalama olarak %240 yükselecek. Elmandjra, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatının şu anda maliyet tabanının altında olduğunu kaydetti. Bu, Bitcoin fiyatının 24 saat içinde yarıya düştüğü Mart 2020’de pandemi kaynaklı piyasa satışlarının en kötü günlerinde de yaşandı.

Özellikle Elmandjra, riske dayalı duyarlılığın hem ABD hisse senetlerinde hem de kriptoda geri dönüş yaptığına inanıyor. İki varlık sınıfı arasında önemli bir korelasyon olduğu için analist bunu Bitcoin için olumlu bir işaret olarak görüyor.

Temmuz, Bitcoin’in 2022 yılındaki en iyi ayı oldu. Kripto para birimi, 10 yıldan uzun süredir en kötü çeyreğini kaydettikten sonra keskin bir şekilde toparlandı. ABD hisse senetlerinin de 2020’den bu yana en iyi ayını kaydettiğini belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, Elmandjra, bu ayı piyasası 2018 ayı kışının yörüngesini tekrarlarsa, Bitcoin’in daha da düşebileceğini düşünüyor. O zamanlar, en iyi kripto para birimi bir yıl içinde değerinin %80’inden fazlasını kaybetti. Bitcoin ve kripto paralar, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın elinde kalmaya devam ediyor. Elmandjra’nın inandığı gibi, merkez bankasının politikasını çevreleyen belirsizlik, Bitcoin fiyatı için hala ana rüzgar. Yazım zamanında, en büyük kripto para birimi 22.901 dolardan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Halving Öncesi Satın Alma Zamanı Geldi mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu