Balinalar Tarafından Yaklaşık 1 Milyon Ethereum Satılarak Aralık Ayında Düşüşe Neden Oldu

Ethereum’un Aralık ayındaki fiyat performansı en hafif tabirle üzücüydü. Zayıf temeller, piyasadaki iç karartıcı makro durum ve ağ etkinliği eksikliği, piyasadaki ivme eksikliğinin ana nedenleriydi. Ancak, balina cüzdanlarına bir göz attıktan sonra gerçek sebep çok daha sıradan olabilir.

On-chain verilerine göre, 100.000 ETH tutan Ethereum balinaları bu ayın başından bu yana 880.000 Ethereum sattı veya taşıdı. Ay boyunca piyasada tanık olduğumuz satış baskısına karşılık gelen, bu meblağın en azından bir kısmı büyük olasılıkla piyasada satıldı.

Aralık ayında Ethereum’daki ticaret hacmi istisnai olmasa da, piyasadaki zayıf likidite nedeniyle, 500.000 ETH’lik bir satış baskısı bile piyasadaki en büyük ikinci kripto para biriminin fiyatını 1.200 $ fiyat seviyesinin altına itmek için yeterli olacaktır. Varlıkların aktif olarak yeniden dağıtılmasına bir diğer büyük katkı, merkezi kripto para borsasından kendi kendine velayete geçişin küresel eğiliminin bir parçasıydı. Borsalardan cüzdanlara geçiş, doğrudan satış faaliyetleriyle ilişkili olmasa da, bazı yatırımcılar varlıklarını kendi cüzdanlarına taşımaktansa tasfiye etmeyi tercih ettiğinden, bu durum ilişkili bir faktör olabilir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, ETH’nin düşen fiyatının arkasındaki temel neden, daha fazla yatırımcı sektörden temelli olarak veya en azından piyasa düzelene kadar ayrıldıkça azalan ağ etkinliğine bağlanabilir. Yazım zamanında, Ethereum fiyatı 1.199 dolardan işlem görüyor ve bir sonraki dirence doğru herhangi bir hareket için bir platform görevi gören 1.200 dolarlık fiyat eşiğini tutmaya çalışıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Vitalik Buterin, Merge ve Ethereum Madencilerini Ele Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu