BarnBridge (BOND) Nedir? BarnBridge (BOND) Geleceği ve Yorum 2022

BarnBridge (BOND) Nedir?

BarnBridge, risk esnekliği ile geleneksel finanstan DeFi’ye geçişi hızlandırıyor. BarnBridge, geleneksel finans (TradFi) endüstrisine daha fazla katılımcı çekmek için merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasını riske karşı daha dayanıklı hale getirmeye yardımcı olmak için var. Bir risk tokenleştirme platformu olan BarnBridge, ister bireysel ister kurumsal yatırımcılar olsun, kullanıcılara DeFi ekosistemine katılırken risk toleranslarını geliştirmeleri için araçlar sağlar.

Eylül 2020’de piyasaya sürülen BOND, finansal araçlar aracılığıyla DeFi ekosistemindeki riski bir havuzda toplayarak riski tokenleştirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformudur. Proje, yatırımı temsil eden token’lar satın alarak ve çeşitli DeFi ürünlerine katılarak yatırım stratejileriniz için uygun risk seviyesini seçebilmeniz için DeFi’de daha fazla esneklik ve risk kontrolü sağlamayı amaçlamaktadır.

BarnBridge, riski tokenize ederek spekülatörler için oynaklığı artırabilir veya daha muhafazakar yatırımcılar, uzun vadeli sahipleri ve riskten kaçınan kurumlar için onu azaltabilir. BarnBridge, DeFi dünyasında riskten kaçınan yatırımcıları alana çekmek için “risksiz” ürün teklifi olarak adlandırdıkları bir fırsat yaratmayı amaçlıyor. BOND henüz emekleme aşamasındayken, proje, risk yönetimine esneklik ve verimlilik getirerek, risk ve oynaklığın önündeki engelleri kaldırarak ve geleneksel finanstan (TradFi) daha geniş bir kitleye hitap ederek DeFi endüstrisini etkileme potansiyeline sahiptir.

BOND, DeFi alanında aşırı gerilim koruması görevi gören türevler oluşturur. BOND ürünleri ilk başta DeFi protokollerinin gelir hassasiyetini ve DeFi fonlarının piyasa fiyatını izleyen token tabanlı türevlere odaklandı. BOND, dijital varlıkları azaltarak veya artırarak risk ve getiri duyarlılığını yönetmek için bir yöntem sağlar. Bu yöntem, dijital varlıkları alıp dilim adı verilen daha küçük parçalara ayırmayı ve daha sonra diğer varlıkların formülleriyle birleştirilip müşteri adayı olarak sunulmasını içerir.

Farklı DeFi platformları piyasa yönelimine göre farklı getiriler sunarken, BarnBridge tüm bu DeFi protokollerinin riskini toplar ve riski azaltmak için türevler sağlar. BarnBridge ayrıca token katkısı çıktısını farklı DeFi protokollerine toplama ve bu toplanmış çıktıyı farklı kümülatif verim seviyelerine sahip parçalara bölme yeteneği sağlar. BOND, birden çok platformda risk ayrımını mümkün kılarak, tek DeFi platformlarına katılmaktan daha karmaşık stratejilerin yapılandırılmasına olanak tanır.

Şu anda, DeFi ekosistemi temel olarak değişken oranlı yıllık getiri (APY) sunmaktadır. Bununla birlikte, akıllı sözleşmelerde sabit getirilerin nihai olarak uygulanması, riskten kaçınan yatırımcılar için daha az karmaşıklık ve daha kolay finansal planlama sunabilir. BOND’in bu platformlar arası girişimleri kolaylaştırmak için platformdan ve varlıktan bağımsız kalacağını da belirtmek önemlidir. Kredi vermek için yerel bir platform oluşturmayacak, bunun yerine DeFi ekosistemindeki kredileri toplayacaktır.

BarnBridge, DeFi’yi daha esnek ve verimli hale getirmek için işlevselliğini genişleten bir projedir. Piyasa oynaklığını ve riske maruz kalmayı sembolize ederek, muhafazakar tüccarlar için oynaklığı azaltabilir veya günlük tüccarlar için artırabilir. BOND, DeFi pazarında geleneksel risk yönetimi ve sabit gelir araçları sağlıyor. Temel amacı, kripto para riskini parçalara bölerek piyasa katılımcılarının risk profillerine göre farklı ürünlere veya varlıklara yatırım yapabilmelerini sağlamaktır.

Compound (COMP) ve Aave (AAVE) gibi sürdürülebilir DeFi platformları, belirli varlıklarda yıllık %5’in üzerinde getiri (APY) sağlar. yEarn gibi kar optimizasyon araçları ile APY’yi aşabilir. Bu DeFi platformlarının dezavantajı, sabit bir gelir sunmamaları; Ayrıca, bir portföye kripto eklemek, kripto varlıkları oldukça değişken olduğu için önemli risk almak anlamına gelir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   DNT Coin Nedir? district0x (DNT) Geleceği ve Yorum 2022

BarnBridge’in avantajı, sabit gelir getirilerini toplayabilmesi ve sistemin verimliliğini artırmak için bunları kilitleyebilmesidir. Bu, daha geniş bir kitleye ulaşarak kripto endüstrisine girmeyi tüketiciler için daha kişisel ve öngörülebilir hale getiriyor. Geleneksel finans açısından, BOND borsa işlemlerinin etkinliğini artırmak için de kullanılabilir.

Öte yandan BOND, piyasa dalgalanmalarına dayalı tokenize türevler oluşturur. Piyasa temellerinin örnekleri, getirileri, fiyatları, tahmini piyasa oranlarını, ipotek temerrüt oranlarını ve daha fazlasını içerir. Bu türev token’ları yüksek, orta ve düşük risk/ödül kategorilerine ayrılır. BOND, sabit gelirli ve değişken parçalara sahip, platformlar arası bir girişim token’laştırma protokolü olarak tanımlanabilir.

BarnBridge (BOND) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Tyler Ward
  • Kuruluş Yılı: 2019
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 10,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 7,103,537
  • Piyasa Değeri: ₺ 2,247,870,741
  • En Düşük Fiyat: ₺ 39.02
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1,241.96
  • Proje Amacı: BOND, finansal araçlar aracılığıyla DeFi ekosistemindeki riski bir havuzda toplayarak riski tokenleştirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformudur.

BarnBridge (BOND) Geleceği

BarnBridge, yenilikçi ürünleriyle beğeni topluyor ve piyasa oynaklığından yararlanma konusunda farklı türdeki yatırımcılara hitap ediyor. DeFi’nin işlevselliği artırma misyonuyla doğrudan bağlantılı olan proje, uzmanlar tarafından beğeniliyor ve yakından izleniyor. Uzmanlar, iyimser oldukları BOND protokolünün daha fazla benimsenmesini bekliyor.

Mevcut teknik görüşü anonim teknik analistler tarafından değerlendirilen BOND Coin’de, son tepkiler önce gelir. Tokenin tepki artışıyla en önemli fiyat ortalamasını kırdığına dikkat çeken teknik analistler, göstergelerin hacmindeki ve gücündeki artışa rağmen sayının pozitif olduğunu, BOND Coin’in RSI ve MACD’sinin aşırı alım bölgesinde olduğunu hatırlıyorlar. Ek olarak, anonim teknik analistler, temel olarak 200 günlük ortalamayı veya daha fazlasını kesen 50 günlük hareketli ortalamaya dayanan ve BOND için yukarı yönlü hareketin devam edebileceğini iddia eden “Altın Haç” olarak bilinen bir yükseliş işareti olduğunu hatırlattı. Orta vadede token, kısa vadede hafif bir geri çekilme olsa da.

BarnBridge (BOND) Yorum

Kriptoya, özellikle volatiliteye olan bu kadar ilgiyle, BOND ve kripto para birimi BOND’un çekiş kazanması şaşırtıcı değil. Bu nedenle yatırımcılar, platforma güvendikleri için BOND paralarına yatırım yaparken temkinli olmaya devam ediyor gibi görünüyor.

SMART Yield ve yakında çıkacak olan SMART Alpha ürünü, BarnBridge’in öncelik verdiği ilk iki şifreli türevdir. Platform ileriye dönük olarak, getiri oranlarını, tahmini piyasa oranlarını, ipotek temerrüt oranlarını ve görünüşte sonsuz bir dizi başka piyasa gücünü yönetmeyi planlıyor. BarnBridge, SMART Yield Bonds ve SMART Alpha Bonds gibi teknolojik yeniliklerle TradFi dünyasından yatırımcıları DeFi’nin geleceğine çekmeyi umuyor.

BarnBridge, herhangi bir yatırım stratejisiyle riski daha öngörülebilir hale getirerek ve buna göre riski ayarlamak için araçlar sağlayarak DeFi endüstrisine girme risklerini azaltmaya yardımcı olabilirse, DeFi’nin benimsenmesi katlanarak hızlanabilir.

BarnBridge (BOND) Nereden ve Nasıl Alınır?

BarnBridge (BOND)’yi güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu