0x (ZRX) Nedir? 0x (ZRX) Coin Geleceği ve Yorum 2022

0x (ZRX) Nedir?

0x (ZRX), 0x platformu tarafından 2016 yılında piyasaya sürülen bir ZRX kripto para birimidir. ZRX, Ethereum blok zinciri ERC20’ye dayanan bir kripto para birimidir.

ZRX Ethereum blok zinciri ve merkezi olmayan borsalar için açık bir protokoldür. ZRX geliştiricileri, gelecekte tüm varlıkların eşdeğer bir token’a sahip olacağına inandıklarından, tüm bu token’ların birbirleriyle değiştirilmesine izin verecek güvenilir bir platform yaratmaya çalıştılar. Bu platform ile kullanıcılar akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan borsalarda işlem yapabilecekler.

Web sitelerinde yazıldığı gibi, “ZRX, ERC20 token’larının Ethereum blok zincirinde alınıp satılmasına izin veren açık, izinsiz bir protokoldür” ve “değişimi güçlendirmek” için kullanılacaktır.

Amir Bandeali ve Will Warren, Ekim 2016’da ZRX’i kurduğunda, blockchain teknolojisinin yıkıcı gücünden bahsediyorlardı. Hisse senetlerinden para birimlerine ve değerli metallere kadar tüm varlıkların halka arz olarak alınıp satılacağı bir geleceğe inanıyorlar. Ethereum platformunun esnekliği ve merkezi olmayan uygulamaların erişimi nedeniyle, Ethereum blok zincirinin bu değişimin varlık borsalarında gerçekleşmesi için ideal bir araç olduğunu düşündüler ve ZRX token’i yarattılar.

ZRX’in TLDR sürümü, desteklenen akıllı sözleşmeler aracılığıyla zincir dışı siparişlerle token ticaretini hızlandırmayı amaçlayan bir protokoldür.

ZRX ekibi, gelecekte tüm varlıkların kendi tokeni ZRX Coin’e sahip olacağına inanıyor. Binlerce tokenin birbirine karşı alınıp satılabilmesi için güvenilir bir platform olması gerekir. ZRX ekibinin amacı bu platformu oluşturmaktır.

0x (ZRX) Nasıl Çalışır?

Dünyada kripto almanın en uygun ve en hızlı yolu, borsalarda, bankalarla veya farklı ödeme yöntemleriyle gerçek para birimi satın almaktır. Merkezi borsalar bu hizmeti sağlar ve güvenliğinden sorumludur.

Merkezi borsaların belirli bir borsaya bağlı olması bazı kullanıcılar tarafından güvenilir olarak görülmemektedir. Bu nedenle merkezi olmayan borsaları tercih ediyorlar. Merkezi olmayan borsalar bir kişiye veya şirkete bağlı olmadığından, merkezi borsaların kapanmasıyla aynı riski taşımazlar. Eyalet yasaları ile kripto para borsalarının vergilendirilmesi durumunda bu vergiden kaçınılabilir.

Merkezi olmayan borsaların dezavantajı, boyutlarının çok küçük olması ve tüm işlemlerin blok zincirinde yapılması, bu nedenle çok yavaş olmaları ve işlem ücretlerinin çok yüksek olmasıdır. Blok zinciri ağının yoğunluğuna bağlı olarak işlem süresi ile işlem ücretleri arasında bir dengesizlik vardır.

ZRX protokolü (ZRX), bu aşamada merkezi olmayan borsaların dezavantajlarını düzeltmeyi amaçlıyor. ZRX protokolü üzerine kurulu merkezi olmayan borsalarda, tüm işlemler önce blok zinciri ağının dışında gerçekleştirilir ve daha sonra blok zinciri ağı içinde işlenir.

0x protokolü bu işlem için bir ücret talep etmez, ancak protokole dayalı merkezi olmayan borsalar bir işlem ücreti alabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   GTO Coin Nedir? Gifto (GTO) Geleceği ve Yorum 2022

0x (ZRX) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Will Warren ve Amir Bandeali tarafından bulundu.
  • Kuruluş Yılı: 2016
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 847,496,054
  • Piyasa Değeri: ₺ 13.782.389.735,10
  • En Düşük Fiyat: ₺ 6,63
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 32,58
  • Proje Amacı: 0x ekibi, gelecekte tüm varlıkların kendi tokeni ZRX Coin’e sahip olacağına inanıyor. Binlerce tokenin birbirine karşı alınıp satılabilmesi için güvenilir bir platform olması gerekir. 0x ekibinin amacı bu platformu oluşturmaktır.

0x (ZRX) Geleceği

ZRX, 2022’de muazzam bir büyüme yaşayan bir kripto para birimidir. Bu kripto para birimini (ZRX) adıyla da biliyor olabilirsiniz. 2017’den beri haberlerde daha fazla kripto para görmekteyiz. Kripto para birimleri daha popüler olmaya başladı. Gittikçe daha fazla insan kripto para yatırmaya karar veriyor ve bu yüzden kripto ZRX büyüyor. Bu zamanlarda coinin arkasında büyük bir ekip var ve ZRX üzerinde işlem yapan birden fazla geliştirici var.

0x önceki yıllara göre arttı. Bunun, bu kripto para birimi için fiyat tahmini üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ayrıca ZRX, ortaklıklarını ve yatırımlarını genişletmekle meşgul. Tüm bu eylemler ve gelişmeler, uzmanların gelecek 2022, 2022 ve ZRX için olumlu tahminlerde bulunmalarına yol açıyor. Bu sadece bir tahmin, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

0x (ZRX) Yorum

0x (ZRX) son zamanlarda kurumsal yatırımcıların dikkatini çekti. Dijital varlık şirketi Grayscale, yatırım ürünlerine hem 0x platformunu hem de 12 farklı kripto projesini eklemeyi planlıyor.

Öte yandan ZRX platformu, Polygon ağı için Layer 2 ölçekleme çözümü ile önemli bir stratejik ortaklığa imza attı. Ortaklık, daha fazla Polygon ağ kullanıcısını 0x platformuna çekmek amacıyla yapılmıştır.

0x platformu, #DeFiForAll fonuna 3 milyon dolarlık ZRX token katkısında bulundu ve yatırımını 10.5 milyon dolara çıkardı.

Bahsedilen gelişmelere bakıldığında yakın gelecekte ZRX’in piyasayı ele geçirmesi mümkün. ZRX’in merkezi olmayan finansal blokları içerdiği için fiyatının artması ve böylece daha fazla yatırımcı ve kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

0x (ZRX) Nereden ve Nasıl Alınır?

0x (ZRX)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu