Binance, Bitcoin, SHIB, PEPE ve Diğer Kripto Paralarda Sıfır Ücretli Ticareti Yeniden Başlatıyor

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Perşembe günü popüler komisyonsuz işlem seçeneğini sınırlı bir süre için yeniden başlatacağını duyurdu. Kullanıcılar, 18 Mayıs-18 Haziran 2023 tarihleri arasında kripto para satın alırken sıfır işlem ücretinden yararlanabilecekler. Ancak, sınırlı süreli sıfır işlem ücreti yalnızca Otomatik Yatırım için geçerli.

Bu hamle, Bloomberg’in Binance’in artan denetim ve ABD düzenleyicileri tarafından yapılan düzenleyici faaliyetler nedeniyle kripto piyasasındaki hakimiyetini kaybetmeye devam ettiğini bildirmesinin ardından gerçekleşti.

Kripto borsası Binance, 18 Mayıs’ta yaptığı resmi duyuruya göre, Auto Invest yatırımcıları için sıfır komisyonlu kripto ticaretini başlatıyor. Sıfır ticaret ücreti, yalnızca 18 Mayıs-18 Haziran tarihleri ​​arasında bir ay boyunca geçerli olacak.

Bu dönemde kullanıcılar, Binance, Ethereum, Shiba Inu, PEPE ve diğerleri dahil olmak üzere 210’dan fazla kripto parayı Auto-Invest özelliği aracılığıyla satın alma fırsatına sahip olacak. Auto-Invest, dolar maliyet ortalaması (DCA) yatırım stratejisini kullanarak kullanıcıların kripto yatırımlarını otomatikleştirmelerini ve aynı zamanda pasif gelir elde etmelerini sağlıyor.

Daha önce 15 Mart’ta Binance, sıfır işlem ücretli Bitcoin ticaretini ve BUSD için sıfır yapıcı ücretli programlarını sonlandırmış ve Binance USD (BUSD) ile ilgili düzenleyici endişeler nedeniyle sıfır işlem ücretli Bitcoin ticaretini yalnızca TUSD’ye sınırlamıştı. O tarihten bu yana, borsadaki ticaret hacmi önemli ölçüde azalmıştır çünkü çoğu işlem hacmi BTC/USDT çiftinden kaynaklanmaktadır. Binance, CFTC tarafından açılan bir dava ve ABD SEC tarafından artan denetime karşı zorluklarla karşılaşmıştır.

Kaiko’dan elde edilen verilere göre, Binance’ın spot ticaret hacmi payı Mart ayında %73 iken Mayıs’ta %51’e düştü. Aynı dönemde, Huobi ve OKX gibi borsaların piyasa payı arttı. Güney Kore borsalarının piyasa payı da %8’den %14’e yükseldi.

Ek olarak, ABD SEC’nin Binance’a karşı yaptırım uygulamak üzere olduğu bildiriliyor. Bu düzenleyici zorluklara yanıt olarak, Binance CEO’su ABD kolu Binance.US’taki hisse oranını azaltmayı planlıyor, böylece olası etkileri hafifletmeyi amaçlıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   IMF'den Bitcoin ve Kripto Paralar İçin Kötümser Tahmin!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu