Binance, XRP ve Dogecoin İşlem Çiftlerini Delist Ediyor!

Binance, Düzenleyicilerle Olan Mücadelesinde, Operasyonlarını Yeniden Düzenleyerek XRP ve DOGE'i Portföyünden Kaldırıyor

Küresel çapta lider kripto para borsası Binance, piyasadaki en popüler kripto paralardan XRP ve Dogecoin’i (DOGE) içeren iki özgün işlem çiftini portföyünden çıkardı.

Söz konusu çiftler, BinanceIDR (BIDR) adı verilen, Endonezya rupisine endekslenmiş bir stablecoin içeriyordu. Bu, dünya genelinde artan düzenleyici baskılar ve incelemelerle baş etme çabasının bir parçası olarak Binance’in operasyonlarını düzenleme stratejisinin bir yansıması olarak değerlendiriliyor.

BIDR, Binance’in 2022 sonlarında satın aldığı Tokocrypto isimli Endonezya borsasıyla ortaklaşa geliştirildi. Bu stablecoin, Binance’in sunduğu birçok hizmetin bir bileşeni oldu.

Fakat Binance, operasyonlarını daha uygun bir hale getirme odaklıyken, platformun kendi token’ları ve Cardano (ADA) ve Solana (SOL) gibi düzenleyici engellere takılan diğer token’lar da bu durumdan nasibini aldı.

Binance, ABD Adalet Bakanlığı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu gibi kurumların artan düzenleyici denetimleriyle mücadele ediyor. Borsa, yıl boyunca çeşitli incelemelere tabi tutuldu ve bu durum operasyonları üzerinde belirsizlik yarattı.

Wall Street Journal’ın son raporlarına göre, Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Adalet Bakanlığı tarafından hukuki süreçle karşılaşma riski ile karşı karşıya. Ancak, bu potansiyel zorluklara rağmen, CZ kararlı duruşunu koruyor.

Binance’in bu düzenleyici badireyi aşmaya çalışırken, bu değişikliklerin traderları ve kripto piyasası üzerindeki etkileri konusundaki belirsizlik sürüyor. Bu değişikliklerin sektör üzerinde uzun vadeli etkileri merak konusu olmaya devam ederken, piyasa katılımcıları ve yatırımcılar gelişmeleri yakından takip ediyorlar.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bu İki Altcoin Ethereum'dan Daha Güçlü Balina Birikimi Görüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu