SEC, Ark Invest’in Spot Bitcoin ETF Kararını Erteledi

Ark Invest ve 21Shares İle Yapılan Başvurunun Ertelemesi, Kripto Para Piyasası İçin Ne Anlama Geliyor?

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ark Invest ve 21Shares tarafından sunulan spot Bitcoin ETF başvurusu hakkındaki kararını bir kez daha erteledi.

Bu hamle, finans topluluğunda tartışmaları alevlendirdi. Bloomberg analisti James Seyffart, kararın aslında 11 Kasım’a kadar beklenmediğine dikkat çekti.

Seyffart’a göre, bu kadar erken bir erteleme, düzenleyicinin spot Bitcoin ETF başvuruları için onayları gelecek yıla kadar ertelemeyi planladığını gösteriyor olabilir.

Tarihsel olarak, piyasa düzenleyicisi spot Bitcoin ETF başvuruları üzerine karar vermek için gereken süreyi sonuna kadar kullanıyor ve SEC’in bu durumda önlem alarak Ark Invest‘ın dosyasına ilişkin kararı ertelemiş olması muhtemel.

ABD hükümeti muhtemelen bir kapanmanın eşiğinde olduğundan, ETF kararını ertelemek düzenleyici açısından akıllıca bir hamle gibi görünüyor.

ABD’de bir spot Bitcoin ETF beklentisi çok dinamik yollarla büyüyor ve BlackRock‘ın şu anki yarışta olması beklentiyi daha da büyütüyor.

Grayscale ile SEC arasındaki son hukuk mücadelesinde alınan karar, endüstrinin bu spot Bitcoin ETF hamlesi konusunda büyük bir avantaj kazanmış olabileceğini gösteriyor.

Hakim, SEC’i Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ürününü tam teşekküllü bir Bitcoin ETF’ye çevirme izni vermemekle kınadı ve bir inceleme emretti.

SEC, şimdi mahkeme kararını dikkate alarak duruşunu gözden geçiriyor olabilir, bu da düzenleyicinin çok sayıda reddin karakterize ettiği bir dönemin sonuna geldiğine dair iyimserliği arttırıyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Macaristan'da Bitcoin'in Mucidi Satoshi Nakamoto'nun Heykeli Dikildi

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu