Fidelity Analistine Göre Bitcoin (BTC) 144.000 Dolara Ulaşabilir

Fidelity Global Makro Direktörü Jurrien Timmer, kripto para yatırımcıları ve meraklıları tarafından yaygın olarak kullanılan ünlü stoktan akışa modeli hakkındaki görüşünü paylaştı. Metrik, bir sonraki yüksek veya düşük değeri belirlemek için en yaygın kullanılan araçlardan biridir. Ancak Timmer’ın bu konuda kendi görüşü var ve hisse senedi ve benimseme verilerine yaklaşmanın daha iyi bir yolunu önerdi.

Fiyat faktörü olarak kıtlık

Analistin mevcut S2F modeliyle ilgili ana sorunu, kıtlığın fiyatı tek başına yönlendirememesiydi. Kıtlık, bir varlığın benimsenmediği, kullanılmadığı veya başka bir kullanıma sahip olmadığı takdirde değerini artırmak için tek başına kullanılamaz.

Bu nedenle Timmer, cep telefonu benimseme eğrisini taklit eden bir S eğrisi modeli oluşturdu. Bu model, Bitcoin’in gelecekteki benimseme oranını ve genel ağ büyümesini belirlemeye yardımcı olmalıdır.

Timmer ayrıca, modelin Bitcoin’in meteorik büyümesine ilişkin doğru tahmininin, devasa kripto para birimi benimseme oranları nedeniyle doğru olabileceğini ve dijital altının kapitalizasyonunun neredeyse 600 milyar dolara yükseldiği şu andan itibaren modelin çalışacağından şüphe duyduğunu da sözlerine ekledi.

Timmer, şu anda Bitcoin’de mevcut olan arz sınırlamalarını dikkate aldı ve bunları grafiğe ekledi. Arz projeksiyonu, Bitcoin’in tam büyüme ve benimsenme hızının belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Üç farklı modele göre Bitcoin büyük ihtimalle 63.000 dolara yükselecek. Mümkün olan en iyi senaryoda, Bitcoin’in 144.000 dolara yükseldiğini göreceğiz. Bu durumda, Bitcoin’in hareketi, cep telefonu S-eğrisi talep modelinin neredeyse tam bir kopyası olacaktır.

Yazım zamanında, Bitcoin 29.876 dolardan işlem görüyor ve Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Grayscale'in Bitcoin Bakiyesi Düşüş Gösterdi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu