SEC, Ark Invest’in Bitcoin ETF Önerisi Hakkında Kamu Görüşü İstiyor

Cuma günü, birçok kişinin merakla beklediği son tarihe kadar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ARK 21Shares Bitcoin ETF hisselerinin listelenmesi ve işlem görmesiyle ilgili önerilen kural değişikliği hakkında yorum yapmak üzere bir davet yayınladı.

İlgilenen bireylerin bu öneriye yorum yapmaları teşvik ediliyor. Bu çalışmanın amacı, önerilen kural değişikliğini onaylayıp onaylamama kararını belirlemektir.

Benzer bir dönemde, ABD SEC Temmuz 2023’te Bitcoin ETF başvuruları hakkında yatırımcıların, traderların ve genel halkın görüşlerini sunmaları için bir yorum süreci başlatmıştı. Son iki ayda, kripto piyasası, Blackrock ve Fidelity gibi büyük varlık yöneticilerinden spot ETF başvuruları üzerine oldukça hareketliydi.

ABD SEC, Spot ETF’ler Üzerine Kararını Erteledi

Temelde, ABD SEC, halkın yorum sürecini gerekçe göstererek ETF’ye izin verip vermemek konusundaki kararını erteledi. Ancak bu gecikme beklenen bir durumdu. Aslen, Ark Invest başvurusu için ilk son tarih 13 Ağustos 2023’tü, bu da Pazar gününe denk geliyor.

Diğer yandan, kurum aynı zamanda halktan yorum arayışındaki işlemlerin, öneriyle ilgili herhangi bir konuda herhangi bir sonuca varıldığını göstermediği konusunda da uyarıda bulundu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mati Greenspan Tüm BTC Yumurtalarını Bir Sepete Koyuyor: Aptalca Veya Dahice?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu