Bitcoin Boğa Piyasası Döngüsüne mi Giriyor?

Bitcoin fiyatı, 20.000$’lık psikolojik seviyenin güçlü bir şekilde üzerinde işlem görüyor ve 21.000$’ın üzerinde başka bir yukarı yönlü hareketin işaretlerini gösteriyor. Beş zincir üstü gösterge ayrıca Bitcoin’in erken bir boğa piyasası döngüsüne girdiğinin sinyalini veriyor.

Kripto piyasası, Rus kripto borsası Bitzlato’ya karşı ABD DOJ yaptırım eyleminin ardından biraz toparlandı. Kripto Twitter, DOJ’u kripto pazarında panik satışına neden olan küçük haberlerle ilgili çok fazla yutturmaca yaratmakla suçluyor.

Beş Zincir Üstü Gösterge, Bitcoin Fiyatında Daha Fazla Artış Gösteriyor

CryptoQuant’ın zincir içi verilerine göre, Bitcoin fiyatı erken boğa piyasası döngüsüne girdi ve önümüzdeki birkaç gün içinde umut verici bir ivme ile muhtemelen daha da yükselecek.

Yatırımcılar risk almaya başladıkça spottan türev borsalara Bitcoin hareketleri arttı. Traderlar genellikle piyasadaki risklerini artırmak için kripto paralarını türev borsalara aktarırlar. Piyasa toparlanması sırasında daha fazla kar elde etmelerine yardımcı olur.

MVRV Oranı, Bitcoin fiyatının değerinin altında mı yoksa fazla mı değerlendiğini gösterir. Bitcoin’in piyasa değerinin (piyasa fiyatı) gerçek piyasa değerine bölünmesiyle elde edilir. Şu anda MVRV 1,07 ve 365 günlük hareketli ortalamanın (turuncu çizgi) yakınında hareket ediyor. Böylece, Bitcoin’in yeni bir yükseliş trendi başlatmak üzere olduğunu gösteriyor.

Bitcoin: MVRV Oranı. 
Bitcoin: MVRV Oranı. 
Kaynak: CryptoQuant

Üçüncü gösterge olan Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar, Bitcoin sahiplerinin ortalama kar marjını gösterir. Ayrıca 365 günlük hareketli ortalamaya yakın ve erken bir boğa piyasası döngüsüne işaret ediyor.

Puell Multiple, yeni ihraç edilen bitcoinlerin günlük dolar değerinin bir yıllık hareketli ortalamalarına oranıdır. Şu anda, Bitcoin fiyatı 365 günlük hareketli ortalamasının güçlü bir şekilde üzerinde kaldığı için gösterge pozitif bir trende geçiş gösteriyor.

CryptoQuant’ın Kâr ve Zarar Endeksi göstergesi, MVRV oranını, Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zararı ve LTH/STH SOPR’yi tek bir Bitcoin değer göstergesinde birleştirir. Kâr ve Zarar Endeksi, endeks (koyu mor çizgi) 365 günlük hareketli ortalamayı (açık mor çizgi) geçtiğinden erken bir Bitcoin boğa piyasası döngüsüne işaret ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Likiditesi 10 Ayın En Düşük Seviyesine Ulaştı
Bitcoin: P&L Endeksi. 
Bitcoin: P&L Endeksi. 
Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saatte yaklaşık %2 düştü ve şu anda 20.783 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 20.541 dolar ve 21.564 dolar. Ayrıca son 24 saatte işlem hacminin %21 artması ilginin arttığına işaret ediyor.

Yatırımcılar ABD dolar endeksini (DXY) takip etmelidir. DXY’nin mevcut piyasa koşullarında 102’nin altına düşmesi, Bitcoin fiyatındaki ralliyi doğrulayacaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu