Ethereum Balinaları Shiba Inu (SHIB) Fiyatında Düşüşe mi Neden Oluyor?

Shibarium güncellemesi ve Ethereum (ETH) balinalarının satın almasıyla desteklenen Shiba Inu (SHIB) fiyat rallisi Perşembe günü düşüş gördü. Dünyanın en büyük ikinci meme kripto para biriminin fiyatı son 24 saatte %7’nin üzerinde düştü. Devasa SHIB fiyat artışından hemen sonra, balina takipçisi, son fiyat düşüşünün olası bir nedeni olabilecek büyük bir balina işlemi bildirdi.

Shiba Inu fiyat düşüşünün arkasındaki sebep bu olabilir

WhaleAlert tarafından açıklanan verilere göre, balina adresleri tek bir işlemde 443 milyardan fazla Shiba Inu Coin (yaklaşık 5,1 milyon dolar değerinde) taşıdı. Bildirilen işlem, SHIB token’ın OKEx kripto borsasında biriktirildiğine işaret ediyor.

O zamandan beri Shiba Inu’nun fiyatı düşüş yaşadı. Coinglass’tan elde edilen veriler, yaklaşık 3,55 milyon dolar değerinde 318,3 milyar Shiba Inu Coin’in son 24 saat içinde kripto pazarından tasfiye edildiğini gösteriyor.

Ancak, toplam kripto piyasası tasfiyesi son 24 saatte 239 milyon doları aştı. 56.725’in üzerinde tacir, fonlarını piyasadan tasfiye etti. Kaydedilen en büyük tasfiye emri ise 3,23 milyon dolardı.

ETH balinaları SHIB’i terk mi ediyor?

Ethereum balinaları da Shiba Inu Coin varlıklarını terk ediyor gibi görünüyor. İlk 100 ETH balinası Çarşamba günü yaklaşık 616 milyon dolar değerinde SHIB varlığına sahipti.

Şu an itibariyle toplam varlıkları yaklaşık 598,7 milyon dolara düştü. Shiba Inu, en büyük ETH balinaları tarafından satılan ilk 10 token listesine girdi. Ancak SHIB hala ETH balinalarının elindeki en büyük token konumunda.

Son fiyat düşüşüne rağmen Shiba Inu fiyatı son 7 gün içinde hala %22 artışa işaret ediyor. SHIB, yazım zamanında ortalama 0,000011 $ fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 776 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Terra'nın UST'si Dogecoin'i Geride Bırakmak Üzere

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu