Piyasadaki Olumsuzluk Ethereum’a Fayda Sağlıyor

ETH, endüstrinin ana itici güçlerinden biri olarak hareket ettiğinden ve yanma oranı yumuşak piyasa kontrolünün ana mekanizmalarından biri olduğundan, Ethereum’un yanma oranı tüm altcoin piyasası için son derece hassas bir konu.

Aralık ayında, Ethereum’un yanma oranı büyük bir düşüş yaşadı ve bazı Ethereum sahipleri arasında paniğe neden oldu. Neyse ki, durum büyük olasılıkla değişti.

Hal Press fonu tarafından paylaşılan gönderiye göre, çoğu kripto para biriminin hızlı bir şekilde tersine dönmesinin ardından piyasada FUD ortaya çıktıktan sonra Ethereum’un yanma oranı yükselme yolunda. Ancak piyasa için olumsuz bir faktör olsa da yatırımcılar arasında belli bir düzeyde panik olması Ethereum’a fayda sağlıyor.

Ultrasound.Money’nin öne sürdüğü gibi, Ethereum arz ofseti %60’a ulaştı, bu da verilen paraların çoğunun yok edildiği ve ağın deflasyonist kaldığı anlamına geliyor. Aralık ayına kıyasla bu, yakılan kripto paraların toplam miktarında bir önceki aya göre neredeyse %60’lık bir artış. Kademeli olarak artan yanmış token miktarı ile Ethereum üzerindeki satış baskısı azalmalı ve piyasadaki yatırımcılar için daha fazla fırsat yaratmalıdır. Bununla birlikte, toplam yakılan Ethereum miktarının, ETH’nin fiyatı için her derde deva olmadığını not etmek önemlidir.

Yüksek yanma hızı, ağın başarılı performansının bir nedeninden çok bir etkisidir. 2021 rallisi sona erdikten sonra, Ethereum’un değeri sürekli olarak düşüyor ve büyük bir yanma hacmi bile ETH’nin piyasada bir varlık olarak yardımcı olmadı. Yazının yazıldığı sırada Ethereum, 200 günlük hareketli ortalamaya yansıyan yerel direnç seviyesini kırdıktan sonra 1.519 dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Yatırımcıları Staking'e Sığınıyor: Rekor Mevduat Seviyeleri

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu