Bitcoin (BTC) Kırılma Eşiğinde Olabilir

Bollinger Bantları göstergesine göre, önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, 25.000 $ seviyesine yükselmenin eşiğinde olabilir.

Bollinger Bantları, hisse senetleri, kripto ve diğer varlıklarda piyasa eğilimlerini kazanmak için kullanışlıdır. Ayrıca, aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirleme ihtiyacı olduğunda traderlar için kullanışlıdır. Ünlü analist John Bollinger tarafından 1980’lerde yaratılan popüler gösterge, 20 günlük basit hareketli ortalamanın orta bant görevi gördüğü üç satırdan oluşuyor. Fiyatlar, menzile bağlı bir ticaret döneminde tipik olarak alt bant ile üst bant arasında hareket eder. Üst bandın bir etiketi, Bitcoin‘in mevcut aralıktan çıkmaya ve daha yükseğe çıkmaya hazır olduğunu gösterebilir. Şimdilik, boğaların izlemesi gereken kilit direnç seviyesi 25.000 dolar.

Bitcoin (BTC) Kırılma Eşiğinde Olabilir 2
Kaynak: bloomberg.com

Boğalar, bu hafta başlarında Bitcoin’i 23.000 $ seviyesinin altına kısaca iten Tesla’nın BTC satışı haberlerini görmezden gelmeyi başardı. Bildirildiği üzere, önde gelen elektrikli araba üreticisi, 2022’nin ikinci çeyreği boyunca tüm Bitcoin varlıklarının %75’ini tasfiye etti.

Yazım zamanında, lider kripto para birimi Bitcoin 23.173 dolar seviyesinde işlem görüyor. ABD Federal Rezerv yetkilisi 26-27 Temmuz toplantısını tamamlayıp çok beklenen faiz artırımı kararını açıklar açıklamaz, kripto para biriminin önümüzdeki hafta bir oynaklık yaşaması muhtemel. Beklenenden daha yüksek enflasyon nedeniyle bir olasılık haline gelen 100 baz puanlık devasa bir artış, Bitcoin boğaları için kötü haber olacak. Öte yandan, Fed 75 baz puanlık bir artışa bağlı kalırsa ve böylece daha az şahin bir duruş benimserse, Bitcoin hafif bir rahatlama rallisi yaşayabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Peter Schiff, Paul Tudor Jones'un Bitcoin Hakkında Yanıldığın İddia Etti

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu