Microstrategy’nin Bitcoin (BTC) Sattığı İddia Ediliyor!

Bitcoin uzun bir aradan sonra 23.000 $ seviyesini korumaya dönerken, büyük satış etkinliğine ilişkin veriler zıt işaretler gösteriyor. 

Michael Saylor’un şirketi Microstrategy’nin, Bitcoin’deki en büyük kurumsal yatırımcı olduğu iyi biliniyor. 

Bu arada, CryptoQuant’tan gelen veriler, şirketin Bitcoin varlıklarının bir kısmını gizlice satmış olabileceğini gösteriyor. Microstrategy’nin yakın gelecekte satış faaliyetini ortaya çıkarması da mümkün görünüyor.

Michael Saylor Bitcoin Satış Çılgınlığında mı?

CryptoQuant’taki yourdefiguide’e göre, Microstrategy cüzdanının zaten 132.382 Bitcoin sattığına inanılıyor. Söz konusu cüzdan 1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ’nun Michael Saylor’un şirketine ait olduğu söyleniyor. “MicroStrategy’nin tüm Bitcoin’lerinin 2 adreste saklandığına” inanılıyor. Araştırmacıya göre, bu haftadan itibaren BTC’ler, Microstrategy cüzdanından Coinbase dahil olmak üzere çeşitli borsa cüzdanlarına gönderildi ve 18 Temmuz ile 21 Temmuz arasında, Bitcoin varlıkları her biri 21.687.84 dolardan satıldı.

Bitcoin Satış İçin Borsalara Aktarıldı mı?

Ancak Bitcoin transferinin satış niyetiyle yapılıp yapılmadığı henüz netlik kazanmadı. Saylor ise şirketin Bitcoin satışıyla ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı. 

Saylor, Salı günü “#Bitcoin ile devam edin” yazan bir tweet attı. Ayrıca, dünyanın çökmeyecek paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek, Bitcoin’in çarpışmaya dayanıklı olduğunu belirten bir tweet attı.

Bu BTC’nin hangi amaçla Coinbase’e gönderildiği belli değil. Saylor henüz bir şey açıklamadı. Ancak satarsa ​​bu, birçok BTC savunucusunda büyük bir duygu değişimine neden olacak.

Bu arada, Bitcoin son bir hafta içinde yaklaşık %12 arttı. Yazım anında Bitcoin (BTC) son 24 saatte %3,01 artışla 23.317 $’dan işlem görüyor. Temmuz ayının başında, Bitcoin 18.885 dolar aralığında işlem görüyordu.

Kripto para piyasası kredi krizi nedeniyle son zamanlarda çöktükten sonra, Microstrategy ağır gerçekleşmemiş kayıplar gösterdi. Zararın 1 milyar doların üzerinde olduğu söyleniyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD Senatörü Warren, Bitcoin'in "Kötü Sona Ereceğini" Söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu