Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC Fiyatını Önümüzdeki Haftalar Ne Bekliyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı, son 24 saat içinde kripto pazarındaki büyük satışların ortasında 16,8 bin dolara düştü. Yatırımcılar, Bitcoin’i daha düşük seviyelerden almaya başlamak için BTC fiyatının 13 bin doların altına düşmesini bekliyor. Bununla birlikte, zincir üstü veriler, ayı piyasasının yakında dibe ulaşacağını gösteriyor.

Uzun vadeli sahipler, Bitcoin (BTC) varlıklarını son birkaç hafta içinde daha sık satıyorlar. Uzun vadeli sahipler tarafından bu kadar sık ​​Bitcoin satışı en son 2021’de kaydedildi.

Daha önce bildirildiği gibi, balinalar hala BTC varlıklarını satıyorlar. Balinalar, Haziran 2022’den bu yana Bitcoin varlıklarını azaltmaya devam etti ve yaklaşık 400 bin BTC sattı. 10 Aralık’ta bir balina, 170 milyon dolar değerinde 9.901 BTC’yi 1,5 yıl sonra kripto borsası Kraken’e aktardı.

Bitcoin Ortalama Dormansi göstergesi

Ortalama Dormansi göstergesi, kripto paraların portföye girişlerinden bu yana hareket ettiği ortalama yok edilen gün sayısını ölçer. Değerdeki bir artış, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin BTC varlıklarını hareket ettirdiğini veya sattığını gösterir. Bu, BTC fiyatında yaklaşan bir düşüşü gösterir.

Ayrıca gösterge, Bollinger Bantlarına benzer bir sinyal göstergesi olan NVT Golden Cross’u doğrudan etkiler. Traderlar, yerel tepe ve dipleri tahmin ettiği için short veya long pozisyonlarını oluşturmak için göstergeyi kullanır.

Tarihsel olarak, atıl veya eski bitcoinlerin hareketi, bir ayı piyasasının sona erdiğini ve birikim aşamasının geri döndüğünü gösterir. Ancak, madenci kapitülasyonu ve hala Bitcoin varlıklarını satan balina göz önüne alındığında, önümüzdeki haftalarda volatilitede bir artış bekleniyor. Bu, yeni bir dip oluşturabilir.

BTC Fiyatı Daha Fazla Dezavantaj Görebilir mi?

Bitcoin tekrar 17 bin doların altına düştü, son 24 saat içinde %1,30 değer kaybeden BTC 16,951 dolardan el değiştiriyor. 

Kripto analistleri Michael van de Poppe ve “Wolf of the Wall Street” Jordan Belfort, güçlü bir direnç seviyesi olarak 18 bin dolarla, destek seviyesi olarak 16,5 bin doları paylaştı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   28 Kasım 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

BTC fiyatı, bir dip oluşturmak için 12,8 bin dolara düşebilir. Ancak, uzun vadeli BTC varlıklarını satan balinalar ve yatırımcılar, 15 bin dolar civarında yeniden giriş yapabilir. ABD Merkez Bankası’nın bu hafta alacağı faiz artırım kararı Noel’e kadar fiyat hareketini yönlendirecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu