Bitcoin Fiyatı Yükselişte: Ralli Devam Edecek mi?

Bu hafta Bitcoin (BTC) fiyatında başlayan boğa rallisi, Amerika’da onaylanan yeni kaldıraçlı Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) ürününe yönelik olumlu duyguların ardından, $31.000 fiyat seviyesini yeniden test etmesiyle sona ermekten çok uzak.

Bitcoin Fiyatı ve Ana Tetikleyiciler

Yazı yazıldığı sırada, Bitcoin, son 24 saatte %2,2’lik bir artışla $30.812 fiyatından işlem görüyor. Bu fiyat noktası, kripto para biriminin bu yılın başından bu yana kaydettiği en iyi seviye. Bugüne kadar elde edilen kazançlar, Bitcoin’in Hafta-Başı (WTD) döneminde ekstra %20 büyümesini sağladı. Kripto para biriminin bu dönemdeki büyümesini tetikleyen bir ana duygu, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanan yeni kaldıraçlı Bitcoin ETF ürününe dayanıyor. Bitcoin ETF ürünü, Volatility Shares Trust tarafından dosyalanmıştı ve onaylanma zamanlaması, sektörün bir spot BTC ETF onayını çok kısa sürede alabileceği olasılığını arttırdı.

Bu Bitcoin ETF ürünü, SEC’in bir yıldan fazla bir süre önce ProShares’den Futures Bitcoin ETF onayının öncülük ettiği bir dizi onayı başlattığı ikinci benzersiz ETF olarak çıkıyor. BlackRock ve WisdomTree gibi firmaların artık bu kripto ürün için onay almayı hedeflemesiyle, Bitcoin etrafındaki olumlu duygu artıyor ve bu durum fiyatında yansıyor.

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin fiyatının yılın en yüksek seviyesine ulaşmasıyla, genel beklenti fiyat rallisinin nihayet kalıcı olduğu yönünde.

Bitcoin Fiyatı Yükselişte: Ralli Devam Edecek mi? 2
BTC/USD 4 Saat Grafiği. 
Kaynak: TradingView

BTC/USD 4H grafiği, MACD hattının (Mavi) sinyal hattının (Turuncu) altına geçtiğini gösteriyor. Bu durum, kısa vadede boğa trendine işaret ediyor. Daha önce piyasa analisti Rekt Capital tarafından doğrulandığı gibi, BTC bir Boğa Bayrağı’ndan çıktı ve kısa ve orta vadede $35.000 fiyat seviyesine ulaşmayı başarabilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinalar Borsalara Bitcoin Taşıyor, Satış Baskısı Yükseliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu