Bitcoin İçin En Kötüsü Geride mi Kaldı? BTC Boğa Koşusu İçin Hazırlanıyor Olabilir!

Geçen hafta boyunca, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 40.000 doları dirence çevirdi. Yazım zamanı itibariyle BTC, 741 milyar dolarlık piyasa değeri ile 38.827 dolardan işlem görüyor.

Ancak bazı on chain sinyaller, en kötünün geride kaldığını ve önümüzde büyük bir boğa koşusu için hazırlanıyor olabileceğimizi gösteriyor. Glassnode’dan gelen verilere atıfta bulunan On-Chain College analisti, Bitcoin Döviz Dengesindeki 30 günlük değişimin son 2 yılda çok az görülen negatif seviyelere ulaştığını açıklıyor.

Bu nedenle, Bitcoin için likit olmayan arz miktarı artmaya devam ettikçe, fiyat artışına yol açan bir arz sıkışıklığı olabilir.

Bitcoin İçin En Kötüsü Geride mi Kaldı? BTC Boğa Koşusu İçin Hazırlanıyor Olabilir! 2
Kaynak: Glassnode/On-the College

Yukarıdaki grafikte görebileceğimiz gibi, Bitcoin, döviz arzı eksi 100K’ya düştüğünde güçlü bir ralli kaydetti. Son BTC fiyat düzeltmesinin ABD hisse senedi piyasasındaki güçlü düzeltmeden kaynaklandığı tahmin ediliyor. Yükselen enflasyon ve Fed’in şahin duruşu yatırımcı duyarlılığını daha da azalttı. Glassnode’un belirttiği gibi:

Fed’in gelecek haftaki toplantısındaki en şahin eylemi şimdiden fiyatlanmış olabilir ve daha az ciddi sonuçlar Bitcoin’i 42 bin doların üzerine çıkarabilir. Bitcoin satış baskısı hafifliyor. Daha az kâr elde etme, yıkım ve daha etkin olmayan tedarik. 

Perakende Yatırımcılar ATH’de

Bitcoin ile ilgili iyi olan şey, perakende yatırımcıların sürekli olarak düşüşleri satın almasıdır. IntoTheBlock tarafından sunulan veriler şunları not ediyor:

Perakende, BTC alıyor. <10 BTC’ye sahip adreslerin elindeki bakiye 2,08 milyon BTC’ye yükseldi. 0,001 – 0,01 BTC ve 0,01 – 0,1 BTC olan adreslerin bakiyesindeki, 30 gün içinde en az %2 artan büyümeye dikkat etmek önemli.

Bitcoin İçin En Kötüsü Geride mi Kaldı? BTC Boğa Koşusu İçin Hazırlanıyor Olabilir! 3
Kaynak: IntoTheBlock

Öte yandan, Bitcoin ağı madenciliği hash oranı ve zorluğu, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin madencilik faaliyeti, geçen yıl Çin yasağı sırasında çöktükten sonra son birkaç ayda toparlandı. Mevcut verilere göre, Bitcoin ağı her zamankinden daha güvenli.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin'e Güvenmeniz İçin 8 Sebep

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu