Bitcoin Madenciliği Zorluğu ATH’ye Yaklaşıyor, Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin madenciliği zorluğunun, benimseme arttıkça önümüzdeki birkaç saat içinde 29.50 T’lik rekor bir yüksekliğe ulaşması için %4.51 sıçraması bekleniyor. Tüm Bitcoin ağındaki mevcut zorluk 28.23 T ve hash oranı 219.65 EH/s.

Bitcoin madencilik zorluğu ATH’ye en son 31 Mart’ta, BTC fiyatının 48 bin dolar seviyelerine yakın işlem gördüğü zamanda ulaştı. Arz birkaç saat içinde etkileneceğinden, Bitcoin fiyatı şu anda 39k-40k aralığında işlem görüyor.

Bitcoin Ağında Bitcoin Madenciliği Zorluğu Artıyor

BTC.com’un verilerine göre, bitcoin madenciliği hash oranı, Bitcoin’e olan talep arttıkça rekoru kırmaya devam ediyor. Bununla birlikte, balina birikiminin ortasında fiyat da büyük dalgalanmalara tanık olduğundan, hash gücü son iki hafta içinde büyük ölçüde dalgalandı.

731.808 blok yüksekliğinde Bitcoin madencilik zorluğunda %1,26 oranında bir düşüşün ardından, bitcoin ağının 28 Nisan’da Bitcoin madencilik zorluğunda %4,51 oranında bir artışa tanık olması bekleniyor. Bu nedenle, madenciler için Bitcoin madenciliği ödüllerini etkin bir şekilde azaltacaktır. Şu anda madencilik ödülü 6.25 BTC seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin madenciliği karlılığı, Bitcoin’in benimsenmesindeki sürekli artışla arttı. Fiyat 2022’de yükselmeye başarısız olmasına rağmen, hash oranındaki hızlı artış iyi bir benimseme oranına işaret ediyor. Bitcoin dolaşım arzının %90’ın üzerine çıkmasıyla Bitcoin madenciliği önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

Birçok Bitcoin madencisi, Bitmain Antminer S19 Pro gibi daha iyi madencilik donanımlarına geçerken, bitcoin madenciliği yapmanın enerji açısından verimli yollarını arıyor. Ayrıca, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı odak noktasıdır. Bitcoin’in benimsenmesi artmaya devam ettikçe Bitcoin fiyatları daha da yükselebilir.

Artan Talebin Ortasında Bitcoin Madenciliği Yükseliyor

Perakende ve kurumsal yatırımcılar bunlara yatırım yapmanın faydalarını gördükçe, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerine olan ilgi artıyor. Büyük bitcoin madencileri Kuzey Amerika’da hızla genişledi ve şu anda Bitcoin madenciliği daha sürdürülebilir hale geldikçe BAE ve İsviçre gibi kripto dostu ülkelere genişlemek istiyor. Son zamanlarda, Fort Worth Şehir Konseyi bir Bitcoin madencilik programını onayladı ve bitcoin madenciliği yapan ilk şehir oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Robert Kiyosaki, Bitcoin'de Yeni Bir Dip Bekliyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu