Bitcoin’de Hareketlenme: Balinalar ve Kurumlar 100.000 Dolarlık BTC Fiyatı İçin Hazırlıklı

Uykuda olan cüzdan adresleri, balinaların ve kurumsal yatırımcıların önümüzdeki aylarda Bitcoin (BTC) fiyatının yeni bir tüm zamanların rekoruna ulaşmasını ve gelecek yılki Bitcoin halvingi öncesinde 100.000 doları aşmasını beklemesiyle yeniden aktif hale geliyor.

Uykuda olan balinalar, güvercin tavrını benimseyen ABD Federal Rezervi; BlackRock, Fidelity Investments ve Invesco gibi geleneksel finans devlerinin spot Bitcoin ETF başvuruları; olumlu kripto fon girişleri ve Ripple’ın ABD SEC’ye karşı kısmi galibiyeti arasında son birkaç ayda milyarlarca değerinde BTC ve diğer kripto varlıklarını hareket ettirdi.

Onchain veri uzmanı Lookonchain, 22 Temmuz’da 11 yıl uykuda kalan bir başka BTC balinasının uyandığını ve tüm 1,037.42’lik ($37.8 milyon) varlığını “bc1qtl” adlı yeni bir adrese aktardığını açıkladı.

BitInfoCharts‘a göre, balina 1,037.42 BTC’yi ($5,107) 11 Nisan 2012’de alırken, Bitcoin başına fiyat sadece $4.92 idi. Cüzdan adresi, BTC’nin zirveye ulaştığında 59 milyon dolarlık en yüksek kara ulaştı.

Ünlü kripto muhabiri Colin Wu şunları söyledi:

“Bu fonlar hackerlar tarafından tutulabilir ve fon kaynakları 2021’e kadar izlenebilir ve 2015’ten sonra devam eder, bu süre zarfında 40.000’den fazla BTC yüzlerce adrese dağıtıldı.”

Bitcoin Fiyatı 2024’te 100.000 Dolar Olabilir mi?

Standard Chartered Bank, Bitcoin’in bu yıl 50.000 dolara ulaşabileceğini ve 2024 sonuna kadar 120.000 dolara ulaşabileceğini öngörüyor. Bankanın analistleri, madenciler tarafından Bitcoin’in artan bir şekilde stoklanmasını bekliyor. “Rich Dad Poor Dad” kitabıyla tanınan ünlü yazar ve finans eğitimcisi Robert Kiyosaki, Bitcoin’in yakın gelecekte 120.000 dolara ulaşacağını öngörüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Peter Brandt, Bitcoin'in Rahatlama Rallisi Görmesini Bekliyor

Aslında, BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, Ark Invest CEO’su Cathie Wood ve Stock to Flow modelinin yaratıcısı PlanB, BTC fiyatında büyük bir ralli öngörüyor.

BTC fiyatı son 24 saatte %0,5 artarak şu anda 29.945 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatteki en düşük ve en yüksek değerler sırasıyla 29.746 dolar ve 30.046 dolar. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %31 azaldı, bu da traderlar arasında azalan bir ilgiyi gösteriyor.

Ancak, Bitcoin 30k seviyesinin yakınında güçlü bir şekilde tutunuyor ve birçok analist, FOMC sonrası beklenen bir kırılma konusunda yükseliş görüşünde.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu