Bitcoin’in Geleceği Parlak mı? İşte Glassnode Kurucusunun Tahmini

Glassnode'un Kurucusu Yann Allemann, Bitcoin'in Büyük Bir Değer Kaybını Beklemediğini Belirtti.

Son dönemlerde Bitcoin (BTC), bazı büyük fiyat değişiklikleri gördü. Fakat dalgalı bu döneme rağmen Glassnode’un kurucu ortağı Yann Allemann, Bitcoin’in değerinde büyük bir düşüş beklemediğini düşünüyor.

Bitcoin, Pazar günü yüzde 6’lık olumlu bir artış yaşadıktan sonra, bir geri çekilme yaşayarak 28.500 dolar bandında dalgalanmaya başladı ve bir sonraki gün yüzde 4,5 düşüş gösterdi. Bu düşüş, yeni açılan Ethereum (ETH) vadeli işlemler borsa yatırım fonunun (ETF) beklenenin altında performans göstermesi ve yaklaşan ekonomik sıkıntılar nedeniyle olmuş olabilir.

Ancak “Bitcoin Risk Sinyali” adlı gösterge, yüksek risk seviyelerinin altına inerek pozitif bir havanın hakim olduğuna işaret ediyor.

Allemann’a göre, bu gösterge Bitcoin’in değerinde büyük bir düşüş riskini ölçüyor ve şu an için böyle bir düşüş beklemediğini gösteriyor.

Bitcoin şu an 27.693 dolar fiyatla işlem görüyor ve geçen hafta yüzde 5,5 oranında artış gösterdi.

Ethereum (ETH) ise, vadeli işlemler ETF’inin ilk dönemdeki zorlanmasına rağmen yüzde 3,1 artarak 1.643 dolarda seyrediyor.

Solana (SOL) ise yüzde 21,4’lük bir sıçrama ile dikkat çekiyor ve en üst 10 kripto para arasında öne çıkıyor.

ABD dolar endeksi ise, önemli ABD iş istatistiklerinin beklenmesiyle, son Kasım ayından bu yana en yüksek seviye olan 107.217’ye ulaştı.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Monochrome ve Vasco, Avustralya'nın İlk Spot Bitcoin ETF'i İçin Başvuruda Bulundu

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu