Ripple Davası: SEC’in Temyiz Talebi Reddedildi, Yeni Bir Başvuru Kapıda mı?

Ripple ve SEC arasındaki hukuk mücadelesi devam ediyor. Ara temyiz talebinin reddi, XRP'nin değerini artırırken, hukukçular temyiz başvurusunun devam etmesi olasılığına dikkat çekiyor.

ABD’nin en önemli finansal kuruluşlarından SEC’in Ripple şirketine karşı açtığı dava henüz sonuçlanmadı. Hukuk uzmanlarına göre, bu dava sonrasında temyiz başvurusu mümkün.

SEC’in yaptığı ara temyiz talebi mahkemede kabul görmedi. Ancak bu tür davaların sonunda genellikle temyiz başvuruları gündeme gelebilir.

Hukuk alanında tanınmış bir isim olan Max Schatzow, bu durumun diğer birçok hukuk davasıyla benzer olduğunu belirtiyor. SEC’in, dava sonuçlandığında temyize başvurma ihtimali bulunuyor.

Cody Carbone gibi diğer hukukçular da, davanın sonrasında temyiz başvurularının mümkün olduğunu belirtiyorlar.

Bloomberg’den Elliott Z. Stein da yakın zamanda yaşanan bu temyiz reddinin sadece geçici ve acil bir itirazla ilgili olduğunu ifade etti.

Normal şartlarda, bir dava tamamlandığında ve sonuçlar kesinleştikten sonra temyiz başvurularına izin verilir. SEC’in yaptığı bu ara temyiz talebinin reddedilmesi, XRP‘nin değerini yüzde 4’ten fazla artırdı.

Yargıç Analisa Torres, SEC’in sunduğu argümanları net ve somut bulmadığını belirtti. SEC’in başka bir dava olan Terraform Labs’ı örnek göstermesi de kabul edilmedi.

Mahkeme, farklı davalar arasında benzerliklerin sadece tahminlere dayanamayacağını belirtti. Ayrıca, SEC’in temyiz başvurusunun davayı hızlandıracağına dair bir kanıt sunamadığını vurguladı.

Ripple şirketinin baş hukuk danışmanı, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını tekrar ifade etti.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple ve Binance 674.5 Mln XRP Taşıdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu