Bloomberg Uzmanından Şok Bitcoin Tahmini: 10.000 Dolar Geliyor!

Mike McGlone, Likidite Sıkıntısı ve Faiz Hareketlerini İşaret Ederek Bitcoin İçin Karamsar Bir Senaryo Çiziyor

Bloomberg Intelligence’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, popüler sosyal medya platformu X’te, Bitcoin’in bu yıl daha da değer kaybetme olasılığını dile getirdi.

McGlone, Bitcoin fiyatında 10.000 dolara kadar bir düşüş öngörüyor. Tanınmış analist, dördüncü çeyreğin başlangıcında Bitcoin için olası likidite sıkıntısına dikkat çekti.

McGlone, Bitcoin’in fiyat hareketinin federal fon geleceği (FF13) ile paralel bir seyir izlediğini grafikle paylaştı.

“Sıfır faizli bir dünyada, küresel faiz oranlarının yükselmesine karşın, kripto rahatsızlığı kalıcı hale gelebilir”

Geçen ay X platformunda, bu göstergenin %5 üzerinde seyrettiği sürece Federal Rezerv’in likidite sağlama ihtimalinin düşük olduğunu belirtmişti. Endeks artarsa, bu Bitcoin dahil tüm riskli varlıkları etkileyebilir.

Son X paylaşımında, Bitcoin’in diğer riskli varlıklarla birlikte bir ivme kazandığını belirten McGlone, bu durumun geçici bir ralli olabileceğini vurguladı. McGlone, Bitcoin için kritik direnç noktasının şu anda 30.000 dolar olduğunu belirtirken, riskin 10.000 dolar seviyesinde olduğuna dikkat çekti.

Öte yandan, ünlü yatırımcı ve “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin dahil olmak üzere altın, gümüş ve hatta nakde yatırım yapma nedenlerini sıraladı.

Kiyosaki, nakiti genelde “çöp” olarak adlandırsa da, ABD Merkez Bankası’nın yakın zamanda bir CBDC (Merkez Bankası Dijital Para Birimi) çıkaracağını belirtti.

CBDC, bankanın tüm işlemleri izlemesini ve kullanıcıların nasıl harcama yaptıklarını görmesini sağlayacaktır. Daha önce, finans ve kripto dünyasında pek çok kişi, Çin’in dijital yuanı gibi CBDC’lerin bu izleme kapasitesi konusunda endişelerini dile getirmişti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mt. Gox'un Bitcoin Ödemesi Piyasayı Yeni Bir Düşüşe Sürükler mi?

Kiyosaki’ye göre, ”Fed Coin” piyasaya sürüldüğünde, altın, gümüş, Bitcoin ve nakit çok daha değerli hale gelecek. Bu nedenle takipçilerine bu varlıkları bir an önce biriktirmelerini tavsiye ediyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu