Ünlü Finans Yazarı Robert Kiyosaki’den Altın, Gümüş ve Bitcoin Çağrısı

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, değerli madenlere olan olumlu yaklaşımını son zamanlarda yeniden ifade etti, özellikle altın, gümüş ve Bitcoin’e olan inancını vurguladı.

Kiyosaki’nin son paylaşımında, altın ve gümüşün kutsal kabul edilen değerli elementler olduğundan bahsetti. Bunun yanı sıra, altının fiyatının gümüşe göre daha yüksek olduğunu belirtti. Endüstriyel kullanıma sahip olan ve giderek nadirleşen gümüşün, ona göre uzun vadeli yatırım için daha cazip bir seçenek olduğunu dile getirdi. Herkesin gümüşe yatırım yapabileceğini ekledi. Şu an itibariyle ABD’de altın $1,195, gümüş ise $22.69’dan işlem görüyor.

Altın yatırımı daha yüksek bir maliyete sahipken, gümüş ve Bitcoin için aynı durum söz konusu değil. Kiyosaki, ABD ekonomisinin zayıf noktalarına dikkat çekerek, altın, gümüş ve Bitcoin’in önemine dair görüşlerini tüm yıl boyunca vurguladı. Amerika’nın artan borcunu ele alarak, ABD Dolarının değer kaybetmeye devam edeceğini ve bu bağlamda altın, gümüş ve Bitcoin’in öne çıkacağını belirtti.

Bir süre önce, Kiyosaki Bitcoin’in fiyatının yakın gelecekte $120,000’a ulaşacağını tahmin etti. 2024’te bu değeri görmeyi umuyor. Bitcoin blockchaininin 2024’te halving olayını yaşayacağını biliyoruz ve bu, analistlerin fiyat artışı konusundaki iyimserliğini artırıyor.

Altın ve Bitcoin Hakkında Uzman Görüşleri

Dünya finansının önde gelen isimleri, Bitcoin hakkında düşüncelerini dile getirdiler. BlackRock’ın CEO’su Larry Fink, Bitcoin’e olan takdirini, bu yılın ortalarında Bitcoin ETF başvurusunda bulunmasının ardından dile getirdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Son Bitcoin (BTC) Yükselişi Boğa Koşusunun Bir İşareti mi?

Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, Bitcoin ve altın arasında süregelen tartışma üzerine düşüncelerini paylaştı. Altın konusunda oldukça iyimser olan Dalio, Bitcoin’e nazaran altını tercih ettiğini belirtti.

BTC’ye sahip olmasına rağmen, Dalio, Bitcoin’in dijital altın rolünün, oynaklığı nedeniyle henüz kesinleşmediğine inanıyor. Bunun, Bitcoin’in bir değer saklama aracı ya da döviz olarak ne kadar uygun olduğu konusundaki endişeleri artırdığını belirtiyor. Öte yandan, Dalio, altının istikrar, tarih boyunca gösterdiği güvenilirlik, nadir bulunma durumu ve doğuştan gelen değeri sebebiyle, binlerce yıl boyunca zenginliği koruma aracı olarak güvenilir olduğunu vurguluyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu