Bu Bitcoin ETF’si Bu Ay İki Kat Artarak Tüm ABD ETF’lerini Geçti

Bu ay %33’ten fazla değer kazanan dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, 2023 yılına harika bir başlangıç ​​yaptı. Bitcoin ile ilişkili ETF’ler de güçlü performans gösteriyor.

İlginç bir şekilde, WGMI koduna sahip Valkyrie Bitcoin Miners ETF bu ay şaşırtıcı bir şekilde %100 arttı ve bu ayın en iyi performans gösteren fonu oldu. WGMI ETF, ABD hisse senedi fonlarından bir sonraki rakibinden yüzde 25 puan önde.

Bu Bitcoin ETF'si Bu Ay İki Kat Artarak Tüm ABD ETF'lerini Geçti 2
Kaynak: Bloomberg

Valkyrie Bitcoin Miners ETF, başlıca varlıkları arasında Riot Blockchain, Digihost Technologies, Marathon digital Holdings, Bitfarms ve Hive Blockchain Technologies gibi madencilik şirketlerini içerir. 

Bloomberg’e konuşan WallachBeth Capital ETF’leri direktörü Mohit Bajaj şunları söyledi:

“Bitcoin yılın başında %40 arttı, bu nedenle temel hisse senetlerine olan talebi artırıyor. Artı, bu hisse senetlerinin çoğu ince işlem görüyor, bu nedenle fazla alım olduğunda, bazı yüksek fiyat sapmalarına neden olacak.”

Bitcoin‘in ve genel kripto alanının güçlü bir şekilde canlanmasıyla, kripto para birimleriyle bağlantılı ETF izleme şirketleri umut verici bir başlangıca tanık oldu. Öte yandan bu ralli, geçen yıl ciddi operasyonel zorluklarla karşı karşıya kalan Bitcoin madencilerine çok ihtiyaç duydukları rahatlamayı da sağladı.

Diğer Kripto ETF’leri de İyi Performans Gösteriyor

WGMI Bitcoin Miners ETF’lerinin yanı sıra, dijital varlıklarla bağlantılı diğer fonlar da bu ay iyi gidiyor. Buna VanEck Digital Assets Mining ETF (DAM), Bitwise Crypto Industry Innovators ETF (BITQ), Global X Blockchain ETF (BKCH) ve VanEck Digital Transformation ETF (DAPP) dahildir.

Daha büyük soru, 2023’e doğru ilerlerken, zorlu bir makro ortam göz önüne alındığında kripto rallisinin devam edip etmeyeceğidir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Goldman Sachs Kripto Para Ticaret Ekibi Oluşturdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu