JPMorgan CEO’suna Göre Bitcoin Bir “Merkeziyetsiz Ponzi Şeması”

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’i “merkezi olmayan bir saadet zinciri” olarak eleştirdi. Dimon, Bitcoin ve diğer sanal para birimlerine yönelik eleştirileriyle tanınıyor.

2017’de, Bitcoin’i bir “sahtekarlık” olarak nitelendirdi ve herhangi bir JPMorgan çalışanının, onunla işlem yaparken yakalanırsa hemen kovulacağını söyledi. 

O zamandan beri Dimon duruşunu biraz yumuşattı ve hatta blockchain teknolojisinin bir değeri olduğuna inandığını belirtti. JPMorgan, patronunun kriptoya karşı olumsuz tutumuna rağmen defalarca blockchain ile uğraştı.  

Ancak Dimon, Bitcoin‘e yönelik eleştirilerine devam ediyor. Dimon, Bitcoin’i asla gerçek paranın yerini alamayacak veya etkili bir ödeme sistemi haline gelemeyecek spekülatif bir “varlık” olarak görüyor. 

Kripto para birimlerinin yasal olanlardan daha çok yasa dışı faaliyetler için kullanıldığını savunuyor ve çoğu insanın bunlara ürün ve hizmet satın almak yerine yatırım aracı olarak sahip olduğuna işaret ediyor.

Dimon artık 2017’de yaptığı gibi kripto varlıklarına doğrudan sert bir şekilde saldırmıyor, ancak yine de onları gerçek değeri olmayan tehlikeli spekülasyon araçlarından başka bir şey olarak görmüyor.

Dimon, Ekim ayında Bitcoin’i “kirli” ve “pahalı” olarak nitelendirdi. Aralık ayında, kripto para birimlerini evcil taşlarla karşılaştırdı. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Madencilik Devi Bitmain Çalışanlarının Maaşlarını Ödemekte Zorlanıyor

Bir Yorum

  1. Kapitalist JP kendileri için tehlike arz eden kripto paraları karalamaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu