Cardano CEO’su Gözünü Bitcoin’in Tahtına Dikti: ADA Dünyanın En Büyük Kripto Parası Olacak!

Rare Evo konferansında ana konuşmacı olarak sahne alan Cardano CEO’su Charles Hoskinson, Cardano’nun (ADA) Bitcoin ve Ethereum’u geride bırakarak dünyanın en büyük kripto parası olacağını iddia etti.

Şu anda Cardano, yaklaşık 9,16 milyar dolarlık piyasa değeriyle sekizinci en büyük kripto para birimi konumunda. Bu, Bitcoin’in 506 milyar dolar ve Ethereum’un 198 milyar dolarlık piyasa değerinin oldukça gerisinde.

Hoskinson, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların yönetim modellerini eleştirdi. Özellikle Bitcoin’in değişmeyen yapısını ve Ethereum’un on-chain yönetişime mesafeli yaklaşımını gündeme getirdi. Cardano’nun kurucusuna göre, bu tür yönetim modelleri, kripto paraların evriminde sınırlayıcı olabilir.

Ancak, Hoskinson’a göre on-chain yönetişim, topluluk güvenini yeniden inşa etmenin bir yolu olabilir. Cardano’nun büyümesi için insanların birbirine güvenmesi gerektiğini vurguladı. Bununla birlikte, Cardano’nun bu hedefe ulaşması için çok sayıda teknik ve düzenleyici zorlukla başa çıkması gerekecek.

Cardano‘nun kurucusu ayrıca, bazılarının yerleşik sistemlere zarar verdiğini düşündüğü merkezi olmayan yönetişimle ilgili endişeleri de ele aldı.

Ancak Hoskinson’a göre bu yönetim şekli, topluluğun katılımı ve güveninin yenilenmesi için bir araç olabilir.

Dünyanın “en büyük kripto para birimi” unvanını kazanmak için Cardano’nun sadece kullanıcı tabanını önemli ölçüde genişletmesi değil, aynı zamanda karmaşık bir düzenleyici ve teknik zorluklar ağını da aşması gerekecek.

Hoskinson, ADA’nın Binance ve Coinbase’e karşı açılan davalarda kayıtsız menkul kıymetler arasında listelenmesine rağmen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Cardano’nun peşinde olmadığını iddia etti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Grayscale, Spot Bitcoin ETF Başvurusunu Reddeden SEC'e Dava Açtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu