JPMorgan Uzmanlarından Bitcoin Tahmini: Düşüşte Sona Yaklaşılıyor

Bitcoin ve diğer kripto varlıklar son haftalarda büyük değer kayıpları yaşadı. Yine de JPMorgan’ın son raporuna göre, bu düşüş trendi yakında sona erebilir. Bu trend, Bitcoin’in 26.000 doların altına inmesine ve son iki haftada yaklaşık %12 oranında değer kaybetmesine yol açtı.

Finansal hizmet şirketi JPMorgan Chase tarafından yakın zamanda yayınlanan bir araştırma raporu, kripto piyasalarındaki son satışların ve long pozisyon tasfiyelerinin sona erebileceğini vurguladı.

Daha önce gelen olumlu haber akışı, Ripple’ın SEC ile olan davayı kazanması, PayPal’ın PYUSD stablecoin’ini tanıtması ve Bitcoin için ETF onayının olumlu perspektifi, yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisini artırmıştı. Ancak JPMorgan’ın baş analisti Nikolaos Panigirtzoglou, bu olumlu havanın azalmakta olduğuna işaret ediyor. Bu azalma, son satış dalgalarına sebep oldu, fakat analistler kısa vadede büyük bir düşüş beklemediklerini ifade ediyorlar.

Şu anki durumda, Bitcoin’in fiyatı bir toparlanma sürecine girebilir. Şu anki fiyat 25.931 dolar seviyesinde ve bu, son günlerde %0,68’lik bir düşüşe işaret ediyor. JPMorgan analistleri, bu hareketin Bitcoin’deki long pozisyon likidasyonlarının sonuna işaret edebileceğini belirtiyor.

Son değerlendirmelere göre, CME’nin Bitcoin vadeli işlemlerindeki açık pozisyonları, long pozisyonların kapanmasının son evresinde olabileceğini gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Madencilerinin Toplam Geliri 17,5 Milyar Doları Aştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu